Лудогорец победи Арда с 4:0 като гост в отложен мач от четвъртия кръг на Efbet лига и записа първи успех като гост в Кърджали за първенство.

Двубоят беше първи официален у нас след зимната пауза и дебют за новия треньор на разградчани Анте Шимунджа. За Лудогорец като титуляр започна бившата звезда на Арда Спас Делев, а новият му тим тръгна ударно в срещата.

Пиерос Сотириу откри резултата в 8-ата минута, а пет по-късно асистира на Каули за 2:0. Десет минути след това Сантана оформи класическото 3:0, а в 39-ата Мануел Шоу се разписа за 4:0.

Арда имаше само една възможност за гол, но при удара на Коконов в 21-ата минута беше отсъдена засада. Кърджалийци все пак записаха редовен удар във вратата в самия край на първата част, но Падт улови.

Десет минути след подновяването на играта гол на Сотириу беше отменен заради засада.

Последва натиск на Арда и четвърт час преди края домакините имаха претенции за дузпа, но съдията даде знак играта да продължи.

Лудогорец дръпна с 5 точки и мач повече на втория ЦСКА, докато Арда е на девето място с 22 точки. След минути "червените" излизат срещу Локомотив (София) в отложен мач от четвъртия кръг.

Winbet - победата е емоция! (18+)

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Пиерос Сотириу (8'), 0:2 Каули Оливейра (13'), 0:3 Алекс Сантана (23'), 0:4  Мануел Шоу (39')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8'  ГООООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу откри резултата след центриране отляво и удар с глава!
13'  ГОООЛ за Лудогорец! Сотуриу получи топката на дъгата на наказателното поле, подаде към непокрития Каули, който се разписа с мощен удар.
21'  Иван Коконов стреля опасно към вратата на Лудогорец, но Серджио Падт скъси ъгъла и се намеси решително. Впоследствие страничният съдия вдигна и флага си за засада.
23'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов центрира, Пластун отклони в наказателното поле към Сантана, който отблизо се разписа за 3:0.
39'  ГООООЛ за Лудогорец! Мануел Шоу беше най-добре пласиран на първа греда, отклони топката с глава, тя се отби в гредата и влезе във вратата за 4:0.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Първи точен удар на Арда в мача!!! Руменов стреля от дистанция, топката попадна право в ръцете на Падт
55'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Десподов стреля опасно, вратарят спаси, а Пиерос Сотириу направи добавка, но има сигнал за засада.
74'  ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Давид Кики от Арда падна в наказателното поле и поиска нарушение, но съдията замълча.
90' Край на мача.

АрдаАРДА: 1. Християн Василев, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов (К), 19. Румен Руменов (80'  11. Александър Георгиев), 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев (71'  29. Георги Атанасов), 70. Христо Иванов , 81. Атанас Зехиров
Резерви: 23. Месут Юсуф, 5. Петко Ганев, 20. Джанер Хасан, 27. Мартин Костадинов, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Стамен Белчев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас (85'  21. Жан Карничник), 7. Алекс Сантана , 11. Кирил Десподов (К) (85  37. Бернард Текпетей), 19. Пиерос Сотириу   (67'  9. Ихинио Марин), 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Шоу   (52'  64. Доминик Янков), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев (67'  73. Рик Джонатан), 95. Каули Оливейра
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Арена Кърджали"
Съдия: Радослав Гидженов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия