Лудогорец продължи успешната си серия срещу Левски и надигра категорично "сините" на "Георги Аспарухов" с 3:0. Каули наниза два гола, а един добави Клаудиу Кешерю, а с успеха шампионите зарадваха собственика Кирил Домусчиев, който днес има рожден ден. Загубата е първа за "сините" на "Герена" от началото на 2021 година, а на всичко отгоре продължи и тежката серия срещу шампионите. Столичани нямат победа над този съперник от от 13 август 2016 година, а освен това не са се разписвали във вратата му вече 10 часа игра.

Първото полувреме стартира по чудесен начин за отбора на гостите. Шампионите се възползваха от опита на Левски да изнесе играта в предни позиции и бързо убиха интригата с два гола.  В 8-ата минута Текпетей напредна и изведе по отличен начин Десподов. Той се подхлъзна, но все пак пусна към Кешеру, който без проблеми от близка дистанция вкара за 1:0.

След само три минути интригата в двубоя бе убита. Каули стартира акция за "орлите", подаде към Текпетей, той върна топката към полето на Микулич, а на границата на пеналта Оливейра я засече с бомбен изстрел за 2:0.

Играчите на домакините опитаха да отговорят незабавно, но действията на Рерас не впечатлиха, а единствено Петков представляваше някаква заплаха за съперниковата отбрана.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Именно след негов опит, кълбото се отби в тялото на Са. Футболистите и щабът на софиянци поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена.

В минутите преди почивката Лудогорец можеше да увеличи предимството си, но Текпетей остана неразбран, като съотборниците му не успяваха да стигнат до пасовете му в перспектива.

След почивката темпото спадна, а Левски опита да върне един гол. Повечето опасности обаче отново бяха пред вратата на Микулич. Стражът успя да спаси опасни удари на Каули и Десподов, но извади за трети път топката от вратата си в 77-ата минута. Тогава след центриране от корнер гостите направиха светкавична контра. Ману бе изведен сам срещу Микулич още от центъра, напредна и стреля, но стражът на "сините" изби. Топката обаче отиде точно на главата на Каули, който я вкара на празна врата за крайното 3:0.

Лудогорец събра 58 точки и води с 9 на втория Локомотив (Пловдив). Левски пък заема деветото място с 28 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Левски - Лудогорец 0:3
0:1 Клаудиу Кешерю (8), 0:2 Каули (11), 0:3 Каули (77)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Текпетей изведе отлично Десподов, който обаче се подхлъзна при финт, но успя да чукне към Кешерю. Румънецът излъга бранител и прати топката във вратата на Левски от близка дистанция
11-
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Каули стартира акция за "орлите", подаде към Текпетей, той върна топката към полето на Микулич, а на границата на пеналта Оливейра я засече с бомбен изстрел за 2:0.
22- Мартин Петков стреля от фаул, топката се удари в стената и отиде към Живко Атанасов, който опита атрактивна задна ножица, но топката мина покрай вратата
33- Топката е центрирана в полето на Лудогорец, Михайлович игра с глава, но стреля право в ръцете на вратаря на Лудогорец
36- Мартин Петков стреля силно, топката се отби в тялото на Са. Домакините имат претенции за дузпа, но такава не е отсъдена
40- Текпетей центрира опасно, но на празна врата Вандерсон не успя да стреля добре
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
49- Здравко Димитров финтира добре бранител на Лудогорец и стреля, но вратарят Кахлина лови
77- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! След центриране от корнер гостите направиха светкавична контра. Ману бе изведен сам срещу Микулич още от центъра, напредна и стреля, но стражът на "сините" изби. Топката обаче отиде точно на главата на Каули, който я вкара на празна врата
83- Микулич спася отлично удар на Десподов и предотвратява четвърти гол в своята врата
90+2- Край на мача!

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6.Ивайло Найденов, 19. Билал Бари (61-89. Андриан Краев), 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров (44-11. Здравко Димитров), 77. Илия Юруков (61-88. Марин Петков), 79.Мартин Петков, 91. Драган Михайлович
Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Здравко Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 18. Насиру Мохамед
Треньор: Живко Миланов

ЛудогорецЛудогорец: 1. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 11. Кирил Десподов, 24. Оливие Вердон (85-5. Георги Терзиев), 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешерю (68-10. Елвис Ману), 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон (82-64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра
Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов
Треньор: Валдас Дамбраускас

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение