Прогнозите на Рени Камберова и Даниел Асенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Пирин Благоевград загуби от лидера Лудогорец с 0:2 в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Автогол на Николай Бодуров в 58-ата минута и гол на Педро Нареси (74) помогнаха на лидера да запише десета поредна победа и да дръпне с 6 точки на върха, като е и с мач по-малко от втория ЦСКА.

Още в 6-ата минута реферът Георги Гинчев бе принуден да спре мача заради димките, пуснати от феновете на Пирин. След близо 5 минути играта бе подновена. Постепенно разградчани взеха инициативата, но първата голова възможност дойде чак в 27-ата минута, когато Рик Джонатан центрира към границата на вратарското поле. Там Педро Нареси отклони с глава, но топката не намери очертанията на вратата на Ковальов.

В 38-ата минута двата тима направиха по един пропуск. Най-напред Неделев с перфектно подаване изведе Сон отляво в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Ковальов. В последвалата контраатака Иван Тасев пробяга половината терен преди да отправи шут, който мина покрай десния стълб на Падт. В последната минута на редовното време на първата част удар с глава на Георги Терзиев бе спрян от капитана на "орлетата" Бенгюзов, а част от играчите на Лудогорец поискаха дузпа за игра с ръка. Реферът подмина ситуацията, а и от ВАР не сигнализираха за нарушение на правилата.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Второто полувреме започна на доста по-високи обороти и набързо се стигна до размяна на ъглови удари. В 51-ата минута домакините пропуснаха да поведат, след като Юго Комано изскочи очи в очи с вратаря на Лудогорец. Серджио Падт обаче скъси навреме дистанцията и не позволи да бъде преодолян.

Резултатът най-накрая бе открит в 59-ата минута след автогол на Николай Бодуров. Рик Джонатан се справи на левия фланг с Арно и пусна остро центриране във вратарското поле. Въпреки че не притесняван, най-опитният играч на терена прати топката в собствената си врата в опита си да я изчисти - 0:1. Само две минути по-късно Асен Дончев можеше да изравни, след като бе изпуснат от защитата на разградчани, но шутира слабо в ръцете на Серджио Падт.

В 74-ата минута Лудогорец направи страхотна комбинация в половината на Пирин. Топката стигна до Рик Джонатан, който бе фронтално пред вратата. Той подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Руан Круз. Резервата пусна елегантен пас с пета към включилия се от втора позиция Педро Нареси и халфът с удар по земя преодоля Ковальов за 2:0.

До края възпитаниците на Георги Дерменджиев владееха нещата на терена. Пирин опитваше да застраши Падт, но защитата на гостите се справяше на ниво и не допусна попадение.

В следващия кръг Пирин Благоевград, който е 13-и с 26 точки, ще гостува на ЦСКА, докато за Лудогорец предстои визита на ЦСКА 1948.

ПИРИН – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Николай Бодуров (58-автогол), 0:2 Педро Нареси (74)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
6 - Мачът бе прекъснат заради запалените от феновете на "орлетата" димки и факли.
11 - След 5-минутно прекъсване, срещата бе подновена.
27 - Рик Джонатан центрира топката към границата на вратарското поле, Педро Нареси отигра с глава, но не намери очертанията на вратата на Максим Ковальов.
35 - Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Пирин.
38 - Сон получи топката от Неделев, овладя топката и стреля от малък ъгъл, а Ковальов спаси и поде контраатака за "орлетата".
39 - Иван Тасев проби по лявото крило и стреля, но прати топката вдясно от вратата на Серджио Падт.
44 - Гостите от Разград имаха претенции, че при удар с глава на Георги Терзиев при центриране в наказателното поле, топката е ударила Венцислав Бенгюзов в ръката. Главният съдия Георги Гинчев обаче подмина ситуацията, а от ВАР Волен Чинков и Дениз Соколов не го повикаха да преразгледа ситуацията.
45+7 - Край на първата част!
..............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Домакините пропиляха страхотно положение в лицето на Юго Комано, който бе изведен на стрелкова позиция, ала ударът му попадна в обсега на Серджио Падт.
58 - АВТОГОЛ на Пирин! Рик Джонатан проби отляво центрира в наказателното поле, където защитникът на Пирин Николай Бодуров си отбеляза комичен автогол за 0:1.
60 - Асен Дончев проби добре отдясно, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите.
74 - ГОООЛ за Лудогорец! Рик Джонатан подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Руан Круз, който пусна пас с пета към включилия се от втора позиция Педро Нареси и халфът с удар по земя преодоля Ковальов за 2:0.
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 2:0 при визитата си на Пирин и дръпна с 6 точки на върха.

Пирин: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу (8113. Евгени Геориев), 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев (8120. Брайън Есало), 73. Венцислав Бенгюзов (К) (6983. Христо Попадийн), 28. Виталийс Ягодинскис, 27. Георги Върбанов, 14. Данило Полонский (8529. Станислав Костов), 11. Иван Тасев , 5. Николай Бодуров  (858. Лазар Боянов), 19. Юго Комано
Резерви: 1. Марио Кирев, 20. Брайън Есало, 13. Евгени Геориев, 8. Лазар Боянов, 30. Любомир Тодоров, 16. Мартин Георгиев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов, 83. Христо Попадийн
Треньор: Олександър Бабич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан (8377. Кайо Видал), 8. Клод Гонсалвеш (7118. Ивайло Чочев), 9. Квадво Дуа (7199. Руан Круз), 17. Сон, 24. Оливие Вердон (К), 30. Педро Нареси , 37. Бернард Текпетей (8390. Спас Делев), 88. Тодор Неделев (8710. Матиас Тисера)
Резерви: 12. Симон Слуга, 10. Матиас Тисера, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал , 90. Спас Делев, 99. Руан Круз
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР