Лудогорец направи равенство и във втората си контрола в Турция. Три дни след 1:1 с полския Висла (Краков), „орлите“ направиха 3:3 срещу австрийския Волфсбергер. Футболист №1 на България за 2021 г. Кирил Десподов се отличи с две асистенции, а освен това на българския шампион беше отменено и попадение.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В 17-ата минута Волфсбергер откри резултата. След грешка на Текпетей австрийците организираха контраатака, която завърши с подаване Тай Барибо и той от два метра вкара в празната врата. Половин час след началото на мача Волфсбергер удвои. Дарио Визингер се възползва от неразбирателство в лудогорската отбрана при центриране от фаул и вкара с удар отблизо.

Три минути по-късно Пиерос Сотириу се озова сам срещу вратаря, но Кутин изби удара му. При добавката Елвис Ману вкара топката в мрежата, но реферите маркираха засада. В края на първото полувреме Лудогорец игра по-добре. Това се отрази и на резултата, когато Ману намали изоставането на разградчани след асистенция на Сотириу.

След почивката новият треньор на Лудогорец Шимунджа пусна изцяло нов състав. В 57-ата Шейку Диенг се озова се сам срещу Кахлина, но прати топката в лявата греда. В 72-ата минута Диенг все пак стигна до гол. Той наказа грешка на резервния вратар Дамянов.

Девет минути преди края на редовното време Лудогорец отново намали пасива си. Ихинио Марин се разписа с глава след центриране на Кирил Десподов. В 83-ата минута резултатът беше изравнен. Десподов проби отдясно и центрира към далечната греда, където Мавис Чибота овладя, финтира защитник и прати топката във вратата.

На 27 януари на Лудогорец предстои контрола с полския Висла (Плоцк). На 31 януари е проверката с Динамо (Киев), а в последния си мач по време на лагера в Турция шампионите срещат Динамо (Тбилиси) на 1 февруари.

Лудогорец - Волфсбергер 3:3
0:1 Тай Барибо (17), 0:2 Дарио Визингер (30), 1:2 Елвис Ману (45), 1:3 Шейку Диенг (72), 2:3 Ихинио Марин (81), 3:3 Мавис Чибота (83)

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Падт, 24.Вердон, 21.Карничник, 6.Пинас, 79.Димитров, 23.Шоу, 64.Янков, 19.Сотириу, 10.Ману, 37.Текпетей, 90.Делев
Резерви: 69.Христов, 5.Терзиев, 30.Пластун, 22.Икоко, 31.Будинов, 25.Баджи, 95.Каули, 9.Марин, 11.Десподов, 13.Чибота, 73.Рик

ВОЛФСБЕРГЕР: 29.Кутин, 9.Визингер, 10.Лендъл, 11.Барибо, 19.Спранглер, 24.Верницник, 25.Таухамер, 27.Новак, 30.Тафернер, 44.Лочошвили, 77.Дедич