ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Шампионът Лудогорец започна със загуба контролите си на лагера в Турция. "Орлите" допуснаха поражение с 1:2 от германския Хановер.

Кирил Десподов реализира от дузпа попадението за българския шампион, а Николо Тресолди и Дерик Кьон донесаха успеха на съперника.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Дебют за "орлите" направи новото попълнение Диниш Алмейда. Бившият защитник на Локомотив (Пловдив) започна титуляр днес. На вратата беше Серджио Падт, а пред него в защита - Аслак Фон Витри, Игор Пластун, Алмейда и Дени Групер. В халфовата линия Анте Шимунджа заложи на Клод Гонславеш, Якоб Пьотровски и Доминик Янков. По фланговете атакуваха Рик Джонатан и Кирил Десподов, а на върха на атаката - Игор Тиаго.

Спряганият за трансфер Каули Оливейра не взе участие в срещата.

Хановер поведе в 12-ата минута, когато след центриране от фаул Николо Тресолди бе оставен непокрит и с глава реализира във вратата на Падт.

В 40-ата минута Лудогорец изравни. Кирил Десподов стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в ръката на Яник Дем и последва дузпа. Капитанът на националния ни отбор изпълни точно - 1:1.

Шимунджа смени целия си състав след почивката. В 59-ата минута пробив на Текпетей бе спрян с нарушение. Зад топката застана Спас Делев и изпълни добре прекия свободен удар, но в очертанията на вратата и Цилер спаси.

Любопитното бе, че Делев, който влезе на смяна в началото на втората част, игра десен защитник.

Бившият отбор на Чавдар Янков стигна до победата малко преди края. В 87-ата минута Дерик Кьон напредна по левия фланг и намери пролука да стреля, топката се удари в гредата и влетя във вратата на Симон Слуга - 1:2.

Втората контрола на Лудогорец в Турция ще бъде на 19 януари срещу полския Заглембе (Любин).

ЛУДОГОРЕЦ - ХАНОВЕР 1:2
0:1 Николо Тресолди (12), 1:1 Кирил Десподов (40-дузпа), 1:2 Дерик Кьон (87)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Витри, 32. Пластун, 61. Алмейда, 14. Групер, 8. Гонславеш, 6. Пьотровски, 64. Янков, 73. Джонатан, 11. Десподов, 9. Тиаго

ХАНОВЕР: 1. Цилер, 8. Леополд, 16. Нилсен, 18. Кьон, 20. Дем, 23. Тресолди, 28. Моустиер, 32. Крайнц, 34. Люрс, 37. Керк, 38. Момулу