Лудогорец победи Черно море с 2:1 като гост в среща от 20-ия кръг на Efbet лига.

Срещата бе първа за варненци след подновяването на първенството и втора за разградчани, които победиха Арда с 4:0 в отложен мач, а днес във Варна започнаха по-добре.

Каули, Шоу и Десподов пропуснаха няколко шанса в първия половин час, преди да падне гол в 33-ата минута. Негов автор стана Каули в 33-ата минута (1:0), а само пет по-късно и Спас Делев се разписа за 2:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През втората част Десподов за Лудогорец и Пабло Гарсия за Черно море пропуснаха по една добра ситуация в първия четвърт час.

След това темпото поспадна, но Черно море все пак успя да стигне до гол за крайното 2:1 с гол на Юлиус Каспаравичус с глава в 90-ата минута.

Лудогорец е убедителен лидер с 48 точки, 7 повече от преследвача ЦСКА, който след по-малко от час гостува на Славия. Черно море пък е на 4-о място с 32 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Каули Оливейра (33'), 0:2 Спас Делев (38'), 1:2 Юлиус Каспаравичус (90')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първи удар в мача! Каули Оливейра реши да стреля от дистанция, но шутът му бе спасен от Иван Дюлгеров.
15' Още един опит за Лудогорец! Шоу стреля с десния крак, топката рикошира в бранител и Дюлгеров спаси.
22' Възможност за Лудогорец! Десподов подаде към Мануел Шоу, на близката греда, той стреля  с глава, но топката профуча на сантиметри край левия страничен стълб на Дюлгеров.
33'  ГОООЛ за Лудогорец! Разградчани повеждат в резултата след триходова комбинация между Каули, Карничник и Десподов, завършила с удар с глава на първия за 1:0.
36' Цветомир Панов получи вдясно в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му с десния крак излезе аут.
38'  ГОООЛ на Лудогорец! Спас Делев пое топката с гърди пред наказателното поле и стреля силно, топката се отби в крак на бранител на Черно море и се спря в мрежата!
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
48'  Кирил Десподов шутира добре от фаул, но Дюлгеров разчете идеята на капитана на Лудогорец и спаси удара.
58' Чудесна възможност се откри пред Пабло Гарсия, който овладя на 25 метра пред вратата на Лудогорец и шутира силно с левия крак, но топката премина встрани от разградската врата.
90'  ГОООЛ за Черно море! Юлиус Каспаравичус се разписа за 2:1 с глава.
90+4' Край на мача.

Черно мореЧЕРНО МОРЕ:  25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов , 27. Даниел Димов (к)  (83'  30. Юлиус Каспаравичус ), 23. Пабло Гарсия, 28. Влатко Дробаров, 7. Родриго Вилела (83'  9. Николай Златев), 8. Мазир Сула (70'  16. Денислав Ангелов), 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев (77'  77. Стефан Велев)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 14. Калин Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 7. Алекс Сантана , 11. Кирил Десподов (к) (67 37. Бернард Текпетей) , 19. Пиерос Сотириу , 21. Жан Карничник , 22. Джордан Икоко (76' 8. Клод Гонсалвеш) , 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон , 30. Игор Пластун, 90. Спас Делев  (83'  64. Доминик Янков), 95. Каули Оливейра
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 9. Ихиньо Марин, 73. Рик Джонатан
Треньор: Анте Шимунджа

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия