Шампионът Лудогорец отвя с 4:0 Пирин при гостуването в Благоевград от седмия кръг в Еfbet Лига. Всички попадения паднаха през второто полувреме, като началото на головото шоу на тима на Анте Шимунджа даде Георги Терзиев. Опитният защитник откри резултата в 50-ата минута, а в 64-ата резервата Казуки Такахаши си отбеляза автогол - 0:2. До края точни за Лудогорец бяха още Матиас Тисера и Жоржиньо. Звездата Кирил Десподов не успя да вкара, но се отчете с две асистенции.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След изразителната победа Лудогорец събра 13 точки, колкото имат още ЦСКА и Локомотив (Пловдив). Шампионите вдигнаха самочувствието преди реванша с Жалгирис от плейофите за класиране в групите на Лига Европа. Именно заради важния мач в четвъртък (oт 19:00 часа българско време във Вилнюс) Анте Шимунджа тази вечер даде почивка на част от титулярите си. Специалистът заложи на състав, в който от първата минута започнаха Жан Карничник, Георги Терзиев и Игор Пластун, а Сисиньо, Оливие Вердон и Антон Недялков получиха почивка. Такава имаше и за Якуб Пьотровски, който бе заменен от Мануел Шоу. Атаката водеше Матиас Тисера, а зад гърба му беше триото Десподов, Рик Джонатан и Текпетей.

Домакините започнаха по-надъханов и в 4-ата минута Венцислав Бенгюзов пробва мерника си отдалеч, но неточно. Последва неточен удар на Христофор Хубчев и още един, този път точен, на Славчо Шоколаров, който обаче не затрудни Симон Слуга.

В 14-ата минута Лудогорец поиска дузпа за задържане на Текпетей от страна на Петър Занев, но съдията Никола Попов прецени, че няма нарушение.

В 22-ата минута Симон Слуга загуби концентрация и не успя да овладее върната топка от Жан Карничник, а под натиска на Станислав Костов топката излезе в ъглов удар. Три минути по-късно Десподов отправи мощен, но неточен изстрел. В края на полувремето Футболист номер 1 на България отново пробва мерника си, но пак без успех.

Лудогорец започна силно втората част и поведе в 50-ата минута. Точен бе Георги Терзиев с глава, който се възползва по отличен начин от центриране от корнер на Десподов. Секунди след това новото попълнение на Пирин Радослав Цонев можеше да изравни, но Игор Пластун направи шпагат и предотврати сигурно попадение в мрежата на Слуга.

В 64-ата минута интригата в срещата приключи. Mного активният Десподов отново центрира отлично от корнер, на първа греда Жан Карничник с глава отклони, а резервата Казуки Такахаши с нескопосано отиграване прати топката в собствената си мрежа - 0:2.

Около 15 минути преди края контузия получи Рик Джонатан, а на мястото му влезе Жоржиньо. В 79-ата минута гостите стигнаха до трето попадение. Втора асистенция в мача даде Десподов, а от нея се възползва Матиас Тисера, който без проблеми реализира сам срещу Янко Георгиев - 0:3. В 85-ата минута и Жоржиньо попадна в прегръдките на съотборниците си. Бившият играч на ЦСКА се възползва от добро подаване на друга резерва - Игор Тиаго, и прехвърли Янко Георгиев - 0:4.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 0:4
0:1 Георги Терзиев (50), 0:2 Казуки Такахаши (64-автогол), 0:3 Матиас Тисера (79), 0:4 Жоржиньо (85)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срeщата.
4 - Далечен удар на Бенгюзов, топката излезе в аут.
14  Претенции за дузпа от страна на Лудогорец за игра с ръка в наказателното поле, Никола Попов подмина ситуацията.
25 - Неточен удар на Десподов.
44 - Десподов изпълни пряк свободен удар, стреля силно, но не затрудни Янко Георгиев.
45+1 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
50  ГОЛ! Лудогорец поведе с попадение на Георги Терзиев - 0:1. Десподов центрира от ъглов удар, а съотборникът му се извиси пред Янко Георгиев и отбеляза с глава.
53  Шанс за Пирин. Извеждащо подаване за Радослав Цонев, който отправи удар по земя, но притичалият Игор Пластун го блокира.
64 АВТОГОЛ на Казуки Такахаши, Лудогорец повежда с 2:0. Кирил Десподов центрира от корнер, Жан Карничник отклони топката с глава, а японецът я засече във вратата на Пирин в опит да я изчисти.
79  ГОЛ! 3:0 за Лудогорец, Матиас Тисера вкара, след като беше изведен сам срещу Янко Георгиев от Десподов и не сгреши.
85  ГОЛ! 4:0 за шампионите. Игор Тиаго подаде на Жоржиньо в наказателното поле на Пирин, а той хладнокръвно вкара.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Лудогорец отвя Пирин с 4:0.

ПИРИН: 21.Янко Георгиев, 38.Александър Дюгеров, 73.Венцислав Бенгюзов  (75  9.Преслав Йорданов), 19.Вячеслав Велев , 18.Мартин Смоленски (75  26.Иван Тасев), 3.Петър Занев (к), 17.Радослав Цонев (75  31.Красимир Станоев), 10.Славчо Шоколаров (57  23.Казуки Такахаши  ), 45.Христофор Хубчев, 20.Чебраилс Макрецкис, 29.Станислав Костов
Резерви: 1.Марио Кирев, 2.Юки Айзо, 23.Казуки Такахаши, 25.Илиан Костов, 26.Иван Тасев, 31.Красимир Станоев, 9.Преслав Йорданов
Треньор: Красимир Петров

ЛУДОГОРЕЦ: 12.Симон Слуга, 5.Георги Терзиев , 14.Дени Групер (76  3.Антон Недялков), 21.Жан Карничник, 32.Игор Пластун, 37.Бърнард Текпетей (61  9.Игор Тиаго), 11.Кирил Десподов (к) (82  90.Спас Делев ), 10.Матиас Тисера , 73.Рик Джонатан (73  17.Жоржиньо ), 82.Иван Йорданов (61  6.Якуб Пьотровски), 23.Мануел Шоу
Резерви: 1.Серджио Падт, 3.Антон Недялков, 4.Сисиньо, 6.Якуб Пьотровски, 9.Игор Тиаго, 17.Жоржиньо, 90.Спас Делев
Треньор: Анте Шимунджа

Благоевград, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия