Треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа остана доволен след изразителната победа с 4:0 срещу Пирин в Благоевград. Той обърна внимание и на предстоящия реванш срещу Жалгирис от плейофа за Лига Европа, който е в четвъртък във Вилнюс (от 19:00 часа българско време).

"Беше важно да останем фокусирани и да работим върху своите принципи. В такива мачове, в които домакините имат много сериозни амбиции да играят срещу нас, дават всичко от себе си. През първото полувреме бяхме прекалено бавни с топката.

Когато вкараш, футболистите добиват по-голяма увереност, а и отборът като цяло. Трябва да осъзнаем и анализираме този мач. Щастливи сме от победата, тя беше важна. От утре ще мислим за Жалгирис. Трябва да сме много смели и амбициозни във Вилнюс. Трябва да бъдем на високо ниво", сподели Шимунджа.