Шампионът Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Черно море от седмия кръг на Еfbet Лига и оглави класирането. Елвис Ману откри резултата в 16-ата минута, а в 70-ата появилият се на смяна Кирил Десподов вкара от дузпа.

Така "орлите" загряха с победа за груповата фаза в Лига Европа. На 16 септември (четвъртък) Лудогорец гостува на Мидтиланд в Дания (от 19:45 часа) в първи мач от група "F", в която са още Цървена звезда и Спортинг (Брага).

Преди паузата в първенството за националните отбори "орлите" победиха Пирин (Благоевград) като гост с 3:1, а Черно море загуби с 0:1 от ЦСКА. Тимът на Валдас Дамбраускас надигра "моряците" и събра пълен актив от 15 точки (5 победи в 5 мача), изкачвайки се на първото място. Вторият Славия има 13 от 6 срещи, а тази вечер се изправя срещу ЦСКА, който е с пълен актив от 9 точки след три победи в първите си три изиграни двубоя в първенството.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В игра за разградчани днес се завърна Елвис Ману, който бе изваден от състава в предишните мачове от Валдас Дамбраускас. Именно той откри резултата. В 16-ата минута домакинският натиск на "орлите" даде резултат. Шакил Пинас центрира остро към Ману, който прониза Георги Георгиев за 1:0.

В този мач Черно море беше без наказания си голмайстор Зе Гомеш, който получи червен картон срещу ЦСКА. Извън сметките на Илиан Илиев бяха още лекуващите контузии Цветомир Панов и Родриго Вилела. Срещата в Разград пропусна и последното ново попълнение Евгений Сердюк.

След попадението "орлите" продължиха да доминират. В 39-ата минута Алекс Сантана изведе Доминик Янков, който подаде Ману, той вкара, но попадението правилно не бе зачетено, тъй като имаше засада.

Шампионите можеха да поведат с 2:0 в 51-ата минута, когато пропуск направи Алекс Сантана. В 69-ата Живко Атанасов повали Текпетей в наказателното поле, а появилият се малко по-рано като резерва Кирил Десподов изпълни точно дузпата - 2:0.

До края Дамбраускас извърши още смени и шампионите намалиха темпото. В 86-ата минута Черно море опита да вкара, но изстрелът на Родриго Енрике премина над вратата на Кахлина и срещата завърши 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Елвис Ману (16), 2:0 Кирил Десподов (70-дузпа)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
16  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Елвис Ману вкара. "Орлите" организираха многоходова атака, Шакил Пинас центрира остро към Ману, който прониза Георги Георгиев.
40 - Maну прати за втори път топката във вратата на гостите, но попадението не е зачетено заради засада.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
69  ДУЗПА за Лудогорец за фаул на Живко Атанасов срещу Текпетей.
70  ГОЛ! Кирил Десподов стреля по земя, изпращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Георги Георгиев - 2:0.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Лудогорец победи Черно море с 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ:
71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо (77  3. Антон Недялков), 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи, 30. Игор Пластун (к), 32. Жосуе Са, 37. Бернард Текпетей (77  13. Мавис Чибота), 7. Алекс Сантана (84  5. Георги Терзиев), 64. Доминик Янков (66  11. Кирил Десподов ), 10. Елвис Ману  (65  9. Ихинио Марин)
Резерви: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 9. Ихинио Марин, 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота, 45. Димитър Митков
Треньор: Валдас Дамбраускас

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов (к), 28. Влатко Дробаров  (46  11. Фоде Гираси), 3. Живко Атанасов , 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 15. Леандро Андраде (76  88. Павел Георгиев), 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Сами Ел Анаби, 4. Росен Стефанов, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 18.Мартин Милушев, 11. Фоде Гираси
Треньор: Илиан Илиев

Разград, ст. "Хювефарма Арена"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия