Лудогорец смачка като гост Верея с 5:1 в Стара Загора в мача от осмия кръг на Първа лига. Върджил Мисиджан (13), Джонатан Кафу (29, 68), Вандерсон (49) и Марселиньо (70) се разписха за успеха на Лудогорец, а Елиаш (83-дузпа) оформи крайния резултат с поечетния гол за домакините. Така първенецът на България повдигна още повече самочувствието си преди важното домакинство срещу френския шампион ПСЖ в група „А” на Шампионската лига следващата сряда от 21:45 часа на Националния стадион „Васил Левски”.

Футболистите на Георги Дерменджиев доминираха напълно на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора и положенията пред вратата на Иван Караджов се заредиха едно след друго. Вандерсон и Върджил Мисиджан направиха пропуски в първите минути.

В 13-ата минута Вържил Мисиджан бе изведен чудесно от Марселиньо и от малък ъгъл преодоля Иван Караджол за 0:1, като топката мина между краката на вратаря. При тази ситуация останаха съмнения за засада. Домакините отвърнаха с удар на Амаду Сукуна от фаул, но право в ръцете на вратаря Милан Борян, който пазеше на мястото на получилия почивка Владимир Стоянов.

Удари на Лукас Саша и Джонатан Кафу бяха отразени от Карджов. Вратарят на домакините обаче отново трябваше да вади топката от вратата си в 29-ата минута, когато Джонатан Кафу изкочи от дълбочина зад бранителите на Верея след извеждащ пас на Марселиньо и реализира от близка дистанция за 0:2. Малко след гола Върджил Мисиджан финтира двама бранители и с хубав удар прати топката в страничната греда.

В 43-ата минута Марселиньо изведе хубаво Вандерсон в наказателното поле на домакините, а Иван Караджов спаси последвалия удар на бразилеца. Минута по-късно Вандерсон излезе сам срещу Караджов, който отново се намеси и изби топката с вещина.

След почивката гостите продължиха да правят каквото си искат на терена и в 49-ата минута Джонатан Кафу изведе Вандерсон, който на празна врата вкара за 0:3.

В 68-ата минута Джонатан Кафу получи пас зад отбраната, преодоля вратаря Иван Караджов и на празна врата вкара втория си гол в мача и трети за сезона в Първа лига - 0:4. Две минути по-късно Марселиньо направи двойно подаване с Джонатан Кафу и с мощен шут реализира за 0:5.

В 84-ата минута Педро Еуженио бе фаулиран в наказателното поле на гостите от Минев, а капитанът Елиаш се разписа от бялата точка и оформи крайното 1:5. До края на мача не се случи нищо интересно и напълно очакано Лудогорец спечели поредни три точки.

След успеха си Лудогорец събра 16 точки и излезе на трето място във временното класиране. Верея остава с 10 точки и заема десета позиция преди останалите срещи от кръга.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:5
0:1 Върджил Мисиджан (13), 0:2 Джонатан Кафу (29), 0:3 Вандерсон (49), 0:4 Джонатан Кафу (68), 0:5 Марселиньо (70), 1:5 Елиаш (83-дузпа)

ВЕРЕЯ: 12.Иван Караджов, 77.Педро Еуженио, 25.Георги Ангелов, 3.Владимир Зафиров, 5.Илия Мунин, 15.Костадин Слаев, 10.Елиаш (к) , 6.Илиас Хасани, 11.Илиян Йорданов, 7.Момчил Цветанов (55 smqna.jpg 21.Здравко Запрянов), 9.Амаду Сукуна (75 smqna.jpg 39.Методи Костов)
Резерви: 1.Пламен Колев, 39.Методи Костов, 8.Александър Пашченко, 14.Георги Андонов, 33.Мирослав Енчев, 27.Светослав Диков, 21.Здравко Запрянов
Старши треньор: Александър Томаш

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Милан Борян, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 18.Светослав Дяков (к), 12.Абел Анисе (80 smqna.jpg 10.Кампаняро), 8.Лукас Саша (77 smqna.jpg 32.Игор Пластун), 93.Върджил Мисиджан (72 smqna.jpg 92.Джоди Лукоки), 88.Вандерсон , 22.Джонатан Кафу , 84.Марселиньо , 5.Паломино
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 55.Георги Терзиев, 10.Кампаняро, 92.Джоди Лукоки, 11.Педро Жуниор, 32.Игор Пластун, 28.Клаудиу Кешеру
Старши треньор: Георги Дерменджиев

Стара Загора, стадион "Трейс Арена"
Съдия: Драгомир Драганов

Двубоят по минути с БЛИЦ
2 - Първо удар в срещата на Вандерсон от гостите от далечна дистанция, но топката минава покрай вратата.
4 - Върджил Мисиджан от шампионите изпадна в положение на засада.
5 - Вратарят на Лудогорец Милан Борян излиза при центриране в наказателното поле и лови топката преди футболист на гостите да стигне до нея.
7 - И Джонатан Кафу от гостите остана в засада.
11 - Козмин Моци изведе Върджил Мисиджан зад отбраната на Верея и последният бе спрян от вратаря Иван Караджов, който първо изби топката, а след това и отрази удар от малък ъгъл.
13 - ГОООЛ за Лудогорец! Вържил Мисиджан бе изведен чудесно от Марселиньо и от малък ъгъл преодоля Иван Караджол за 0:1, като топката мина между краката на вратаря. При тази ситуация останаха съмнения за засада.
16 - Амаду Сукуна шутира от пряк свободен удар, но не успя да затрудни вратаря на гостите Милан Борян.
21 - Марселиньо извежда Джонатан Кафу зад отбраната на домакините, но бразилецът отправи слаб удар и вратарят Иван Караджов спаси.
22 - Иван Караджов избива в корнер удар на Лука Саша, който получи извеждащ пас от Вандерсон.
23 - След корнера Паломино отправи удар с глава, но топката мина покрай вратата на Верея.
25 - Натискт на Лудогорец продължава и футболистите на домакините трудно успяват да изнесат топката.
27 - Вандерсон се опита да преодолее няколко бранители на домакините, които обаче в крайна сметка му избиха топката.
28 - Момчил Цветанов от Верея центрира по земя, но вратарят Милан Борян без проблеми хвана топката.
29 - ГОООЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу изкочи от дълбочина зад бранителите на Верея след извеждащ пас на Марселиньо и реализира от близка дистанция за 0:2. Това е втори гол за бразилеца от началото на сезона.
30 - ГРЕДА
за Лудогорец! Върджил Мисиджан финтира двама бранители и с хубав удар прати топката в страничната греда.
39 - Двойно подаванен между играчи на гостите в наказателното поле на домакините, но вратарят Ивамн Карадджов излезе и хвана топката.
42 - Удар на Илиас Хасани от домакините, но над вратата на гостите.
43 - Марселиньо изведе хубаво Вандерсон в наказателното поле на домакините, а Иван Караджов спаси последвалия удар на бразилеца.
44 - Вандерсон излезе сам срещу Иван Караджов, който отново се намеси и изби топката с вещина.
45 - Удар на Еуженио от домакините бе блокиран и топката излезе в корнер.

49 - ГОООЛ за Лудогорец! Вандерсон е изведен от Джонатан Кафу на празна врата и бележи за 0:3.
50 - Вратарят на гостите Милан Борян овладя топката при опит за подаване към Амаду Сукуна.
55 - Спречкване между Кафу и Хасани, но реферът Драгомир Драганов успя да потуши напрежението.
61 - Лудогорец намали темпото и даде шансове на домакините да организират повече атаки.
65 - Марселиньо нахлу в наказателното поле на домакините, но топката му бе отнета чрез чист шпагат.
68 - ГОООЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу получи пас зад отбраната, преодоля вратаря Иван Караджов и на празна врата вкара вторя си гол в мача за 0:4.
70 - ГОООЛ за Лудогорец! Марселиньо направи двойно подаване с Джонатан Кафу и с мощен шут реализира за 0:5.
81 - Лудогорец продължава да доминира и да търси още голове.
84 - ДУЗПА за Верея за нарушение срещу Педро Еуженио.
84 - ГОООЛ за Верея! Капитанът Елиаш се разписа от бялата точка и намали на 1:5.