Лудогорец размаза новака Хебър с 6:0 в мач от деветия кръг на efbet Лига и излезе на второ място във временното класиране, изоставайки само на точка от лидера ЦСКА 1948, който е с два мача повече.

Шампионите доминираха през целия мач и се забавляваха преди сблъсъка с Рома в груповата фаза на Лига Европа идната седмица в Разград. Младият Иван Йорданов даде аванс на "орлите" още в 4-ата минута с първия си гол за тях. възползвайки се от избита топка от Петър Дебърлиев.

Рик Джонатан удвои в 27-ата минута след страхотен пас от Бърнард Текпетей, който пък също се разписа десет минути по-късно след хубаво извеждащо подаване на Иван Йорданов.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Спас Делев вкара страхотен гол за 4:0 след фамозно изпълнение на пряк свободен удар в 44-ата минута, а три минути след почивката засече остро центриране по тревата на Кирил Десподов и реализира второ попадение.

В 61-ата минута се разписа и Крили Десподов след асистенция на Спас Делев, а до края на мача домакините значително намалиха оборотите и дадоха шанс на гостите да обстрелват вратата на Серджио Падт. В 88-ата минута той отрази удар на Венсан Марсел, който се оказа и първия точен за Хебър.

В заключителните секунди на редовното време Спас Делев получи удар и напусна игра, като Лудогорец трябваше да доиграе срещата с 10 души, защото Анте Шимунджа бе направил и 5-те си смени.

След категоричната победа Лудогорец събра 19 точки и излезе на втора позиция, доближавайки се само на една от лидера ЦСКА 1948, който обаче е с два мача повече. Хебър е на 13-о място със 7 точки.

ЛУДОГОРЕЦ - ХЕБЪР 6:0
1:0 Иван Йорданов (4), 2:0 Рик Джонатан (27), 3:0 Бърнард Текпетей (37), 4:0 Спас Делев (44), 5:0 Спас Делев (48), 6:0 Кирил Десподов (61)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Рик Джонатан и Хлеб Бухал си удариха главите и играта временно е спряна, за да получат лекарска помощ.
4 - ГОООЛ за Лудогорец! Аслан центрира отдясно, Дебърлиев успя да боксира, но топката попадна в краката на Иван Йорданов, който вкара си гол за "орлите" - 1:0.
20 - Рик Джонатан изведе Бърнард Текпетей на дясното крило. Ганаецът центрира остро, но на далечната греда Спас Делев не достигна до топката и тя напусна очертанията на терена.
22 -  Петър Дебърлиев спаси удар на Рик Джонатан, насочен към долния десен ъгъл на вратата на гостите.
27 - ГОООЛ за Лудогорец! Бърнард Текпетей изведе Рик Джонатан зад отбраната на гостите и бразилецът удвои аванса на домакините - 2:0.
31 - Клаудио Бонани трябваше да получи лекарска помощ след тежко съприкосновение с Игор Тиаго.
36 - Текпетей проби през центъра, но Дебърлиев се намеси решително.
37 - ГОООЛ за Лудогорец! Иван Йорданов изведе Текпетей на дясното крило и ганаецът с мощен шут по диагонала порази вратата на Дебърлиев за 3:0.
44 - ГОООЛ за Лудогорец! Спас Делев се разписа от пряк свободен удар от далечна дистанция за 4:0.
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - ГОООЛ за Лудогорец! Влезлият като резерва Кирил Десподов комбинира с Витри, навлезе в наказателното поле и намери Спас Делев, който засече от близка дистанция за 5:0.
53 - Дебърлиев се справи добре, като хвана топката след удар на Дени Групер, който бе втори за него през второто полувреме.
57 - Наложи медицинска намеса, след като Есеола фаулира Георги Терзиев и от едната вежда на защитника текна кръв.
61 - ГОООЛ за Лудогорец! Витри изведе Спас Делев, който центрира в наказателното поле и Кирил Десподов се разписа за 6:0.
65 - Хабиб Есеола, който овладя топката след центриране на Цветелин Тонев, обърна се и стреля, но не намери целта.
81 -  Сисиньо върна топката към Мануел Шоу, чийто удар от границата на наказателното поле бе неточен.
88 - Венсан Марсел стреля много опасно от ръба на наказателното поле вляво от вратата на домакините, но Падт направи решително спасяване и топката напусна пределите на терена.
90 - Край на мача! Лудогорец разби Хебър с 6:0 и излезе втори във временното класиране.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (к) , 6. Якуб Пьотровски (4623. Мануел Шоу), 9. Игор Тиаго (6910. Матиас Тисера), 14. Дени Групер (764. Сисиньо), 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей (4611. Кирил Десподов), 73. Рик Джонатан (6295. Каули Оливейра), 82. Иван Йорданов , 90. Спас Делев
Резерви: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 23. Мануел Шоу, 95. Каули Оливейра
Треньор: Анте Шимунджа

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов , 28. Осира Корнел, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев (к), 98. Георги Търтов (463. Богомил Божурин), 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев (4630. Боян Кнежевич), 9. Хабиб Есеола (6939. Ивайло Михайлов), 77. Октай Хамдиев (6017. Венсан Марсел)
Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 3. Богомил Божуркин, 30. Боян Кнежевич, 17. Венсан Марсел, 99. Тодор Чаворски, 39. Ивайло Михайлов
Треньор: Фулвио Пеа

Стадион: Хювефарма Арена, Разград
Съдия: Кевин Ван Дам

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия