Юношеските ни национали до 19 години успяха да спечелят точка срещу Холандия, завършвайки 1:1 в последния си мач от Група "B" на Европейското в Грузия. След загубите от Англия (0:2) и Германия (0:3), в които селекцията на Ангел Стойков категорично не беше надиграна от съперниците си, младите "лъвчета" съумяха да стигнат до равенство срещу "лалетата", дори бяха близо до осъществяването на пълен обрат.

Автор на единствения гол за България на Евро 2017 стана Георги Русев. Талантът от испанския Елче отбеляза в 55-ата минута, след като преди това Конголо бе дал преднина на Холандия в 50-ата.

"Лъвчетата" отпадат от турнира с високо вдигнати глави, спечелвайки първа точка и отбелязвайки първи гол от третото участие на България на Европейско първенство до 19 години.

За последния мач селекционерът Ангел Стойков направи две промени, като на мястото на наказания Андреа Христов започна Васил Добрев, а нападателят на Левски Станислав Иванов замени Тонислав Йорданов.

В 15-ата минута Даниел Наумов направи първото си спасяване, отразявайки удар на Диросун. Момчетата на Стойков играеха със самочувствие и гледаха все по-често към вратата на Холандия. Нашите бяха много активни отляво, където често опитваха пробиви чрез Ангел Лясков. В 35-ата минута след страхотен негов рейд последва пас успоредно на голлинията, но защитник изчисти. Веднага след това Станислав Иванов опита ново успоредно подаване, но вратарят улови.

В началото на второто полувреме Стойков замени Ивайло Найденов с Ивайло Климентов, но в 50-ата минута "лъвчетата" отново получи ранен гол след началото на полувремето. Петко Христов допусна грешка при опита да подаде топката, Родни Конголо я овладя и успя да преодолее Наумов по диагонала отблизо - 1:0.

Само пет минути по-късно България най-накрая вкара гол на Евро 2017. Той бе дело на Георги Русев. Той засече центриране от фаул на Георги Янев, като отблизо изравни - 1:1.

Това бе исторически първи гол на младите "лъвове" след осем мача на Европейско първенство в тази възраст (до 19 г.) без попадение.

След това Тонислав Йорданов замени Станислав Иванов в атака, а Калоян Кръстев бе близо до осъществяване на пълен обрат. Нападателят на Славия проби през двама бранители, след което отправи силен удар, но Билоу изби в корнер.

В 62-ата минута изстрел на Русев излезе в аут, а неразбирателство между Христов и Наумов можеше да струва скъпо на нашите, но Диросун не се възползва.

В 89-ата минута нашите пропуснаха да вкарат след отлична контраатака. Русев проби отляво, след което върна топката, но Иван Тилев бе изпреварен преди да се разпише от няколко метра. В 90-ата центриране от фаул на Русев не бе засечено от негов съотборник в близост до вратата на Билоу и така срещата приключи без победител - 1:1.

В другата среща от нашата група Англия отвя Германия с 4:1, като на полуфиналите продължават англичаните с пълен актив от 9 точки и Холандия с 4. Германия завърши на третото място с 3, а България с 1 точка.

ХОЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:1
1:0 Родни Конголо (50), 1:1 Георги Русев (55)

ХОЛАНДИЯ: 1.Джъстин Билоу, 2.Тристан Декер, 4.Армандо Обиспо, 5.Юрих Каролина, 6.Дани де Вит, 8.Тюн Коопмайнерс, 13.Навайо Бакбоорд, 7.Джей-Рой Грот, 10.Ферди Кадиоглу, 11.Джавайро Диросун, 12.Родни Конголо
Резерви: Маартен Паес,  Робин Цвартенс, Бой Кемпер, Че Нънели, Джъстин Лонвийк, Ноа Ланг, Йоел Пиру
Селекционер: Маартен Стекеленбург

БЪЛГАРИЯ: 1.Даниел Наумов, 5.Петър Генчев, 3.Васил Добрев, 15.Петко Христов, 4.Ангел Лясков, 8.Георги Янев, 7.Ивайло Найденов (46 - Ивайло Климентов), 22.Иван Тилев, 10.Георги Русев, 16.Калоян Кръстев (90+2 - Мариян Димитров), 19.Станислав Иванов (57 - Тонислав Йорданов)
Резерви: Димитър Шейтанов, Мариян Димитров, Ивайло Климентов, Матео Стаматов, Светослав Ковачев, Тонислав Йорданов
Селекционер: Ангел Стойков