ЦСКА гостува на Лудогорец в четвъртфинален мач за Купата на България. Срещата е определяна като финал преди финала, тъй като един срещу друг се изправят водачите в класирането на Първа лига.

За Любослав Пенев това ще бъде треньорски дебют в Разград. Начело на ЦСКА и Литекс той няма гостуване на Лудогорец. Всъщност това ще бъде третият му мач срещу „орлите“, като в предишните два няма загуба, пише „Тема Спорт“.

Първият двубой на Ел Голеадор срещу разградчани е начело на Литекс. Мачът се играе на 24 октомври 2011 година и „оранжевите“ печелят с 2:1. Точни за успеха са Георги Миланов и Христо Янев, а Марселиньо вкарва за гостите. Светослав Тодоров, Янев и Александър Цветков пропуска добри възможности за още голове в полза на домакините.

Интересното е, че това е последният мач на Любо Пенев като треньор на Литекс при първия му престой в клуба. След победата той напуска, за да поеме националния отбор.

Вторият мач на Пенев срещу Лудогорец е на 9 май 2015 година. Тогава той е начело на ЦСКА. Въпреки че са в тежка финансова и игрова криза, „червените“ не се дават на лидера и правят 0:0. След края на мача треньорът на „армейците“ отчита, че тимът му е направил силно второ полувреме.