Любослав Пенев има 11 мача във вечното дерби като футболист, в които е нанизал 5 гола.

Дебютът му е белязан в попадение. Това се случва на 22 декември 1985 година и то насред „Герена”. Двубоят е от изтеглен кръг за първенството от пролетния дял заради участието на националния отбор на световното в Мексико. Така вместо през март двата тима излизат на терена малко преди Коледа.

Любо е само на 19 години, но започва отлично битката. Още в 6-ата минута той отбелязва първия гол в срещата, а в крайна сметка ЦСКА печели с 3:1 след още две попадения, дело на Стойчо Младенов.

На 13 май 1987 година ЦСКА бие Левски с 2:1 на финала за Купата на България и печели трофея. Любо забива втория гол в 39-ата минута, след като се възползва от пас на Христо Стоичков.

На 6 март 1988 година е един от обратите, когато Левски губи с 0:2, но печели с 3:2. Любопитното е, че както през декември 1985 година, така и сега Любослав Пенев се разписва също в 6-ата минута. Голът му е от дузпа. След 120 секунди Емил Костадинов е точен за ЦСКА, но впоследствие „сините” само за 11 минути обръщат резултата в своя полза.

След два месеца ЦСКА се реваншира във финала за Купата на България. На 11 май 1988 година „армейците” газят „сините” с 4:1, а Любо вкарва отново от дузпа в 41-ата минута, правейки резултата 2:1.

Следващият му и последен гол срещу Левски е чак през 2002 година на 2 март. Тогава Пенев, вече ветеран, е пак на терена с червения екип. ЦСКА пак повежда с 2:0, но този път няма пълен обрат, а само 2:2. Попадението на Любо е за 1:0 в 43-ата минута.

Интересен е фактът, че във всичките си 11 мача срещу Левски Любо Пенев винаги е играл от първата до последната минута. БЛИЦ СПОРТ