ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи втородивизионния Струмска слава с 3:0 в контролна среща, която се проведе на тренировъчното игрище на „Герена“. Гостите от Радомир на два пъти имаха малшанс, след като топката се отбиваше в гредата на вратата на „сините“.

Успехът донесе малко радост в редиците на отбора от стадион „Георги Аспарухов“ и неговите фенове след лошата новина от понеделник за провалените преговори за продажбата на клуба на компанията „Спорт Републик“, притежавана от сръбския милиардер Драган Шолак.

Още в седмата минута тимът на Станимир Стоилов беше близо до гол, когато Келиан ван дер Каап с глава засече центриране от корнер, но Денислав Мицаков изби от голлинията.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Халфът Андриан Краев, който днес навършва 24 години, откри резултата точно преди почивката. Той беше точен от дузпа. Четири минути след подновяването на играта Левски удвои. Марин Петков беше най-съобразителен след изпълнение на корнер и се разписа във вратата на Струмска слава.

В 67-ата минута Георги Станимир от гостите стреля в левия страничен стълб на вратата на Иван Андонов. Минута по-късно Александър Златев от Струмска слава прати топката на същото място и топката отново не посети мрежата на „сините“.

В последния четвърт час на Андонов се отличи с няколко добри прояви. Две минути преди края 17-годишният юноша Калоян Стрински оформи крайния резултат. Антон Иванов излезе сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му, а топката се озова в Стрински, който я прати в празната врата.

Левски - Струмска слава 3:0
1:0 Андриан Краев (45-дузпа), 2:0 Марин Петков (49), 3:0 Калоян Стрински (88)

Левски: 1. Пламен Андреев (46-99.Иван Андонов), 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Дейвид Михалев, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов, 16. Преслав Бачев
Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 12. Йоан Загоров, Марио Дадаков, Адриан Виденов, Антон Иванов, Калоян Стрински, Димитър Андонов, Мартин Тодорски, Кристиян Красимиров, Калоян Соколов, Димитър Щерев, Георги Коричков, Слави Чакъров, Александър Божилов
Треньор: Станимир Стоилов

Струмска слава: 12. Драгомир Петков, 77. Марио Дилчовски, 5. Мартин Костов, 4. Антонио Арсов, 11. Денислав Мицаков, 8. Георги Янев, 18. Георги Станимиров, 14. Димитър Стоянов, 10. Александър Златков, 2. Борислав Николов, 17. Стивън Кирилов
Резерви: 99. Васил Вълчев, 71. Томас Добрев, 9. Крис Вълчинов, 21. Костадин Богданов, 20. Кристиан Китов, 16. Ивайло Стоянов, 22. Давид Сантяго
Треньор: Юрий Васев