С кански мъки ЦСКА стигна до точката срещу Локомотив (София), завършвайки 2:2. Дербито на 9-ия кръг на "А" група се игра пред по-малко от 1000 зрители на Националния стадион "Васил Левски".

Изравнителното попадение за "армейците" падна в 94-ата минута, когато точен от дузпа бе Маркиньос. Преди почивката за Локо (Сф) вкараха Искрен Писаров и Цветан Генков, а Маркиньос намали в 73-ата.

През първото полувреме избраниците на Димитър Васев стигнаха до преднина от две попадения. В 11-ата минута Писаров откри, засичайки с глава центрираната от Румен Горанов топка от дясно. Отбраната на "армейците" действа неразчетено при ситуацията, а Писаров бе оставен непокрит край точката на дузпата. Мартин Дечев се бе запътил към него, но се подхлъзна, падна на земята и не успя да му противодейства.

В 14-ата Джузепе Акуаро се намеси решително, като с шпагат отне топката от краката на Дерек Асамоа. Бързият нападател на Локо (Сф) се озоваваше сам срещу Райс Мболи. В 18-ата "армейците" претендираха за дузпа за игра с ръка на Дарко Савич след удар на Румен Трифонов. Съдията Ивайло Стоянов обаче остана безмълвен. В 23-ата Райс Мболи се намеси блестящо. Вратарят на ЦСКА спаси силен изстрел на Асамоа. Нисичкият нападател на "железничарите" излъга Йордан Минев и опита да вкара от малък ъгъл, но не успя.

В 25-ата обаче това стори съотборникът му Цветан Генков. Голаджията на Локо (Сф) вкара с глава, засичайки отлично подаване отдясно на Искрен Писаров - 2:0. За Генков това бе осмо попадение от началото на сезона в "А" група.

В 37-ата "червените" претендираха за дузпа. Маркиньос падна в наказателното поле, но съдията Ивайло Стоянов остана безмълвен. Две минути по-късно Йордан Минев прати топката във вратата на "железничарите", но се оказа, че е в положение на засада и попадението логично не бе зачетено. Така избраниците на Димитър Васев се прибраха в съблекалнята с преднина от 2:0.

През втората част в игра за "армейците" се появиха Лукас Трекаричи и Мишел Платини. Именно бразилският нападател бе замесен в повечето интересни ситуации пред вратата на новоизлючения национал Боян Пейков. В 60-ата минута след грешка в отбраната на Локо (Сф), Платини се озова очи в очи срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее. В 69-ата Спас Делев напредна по дясното крило и центрира към бразилеца, той стреля слабо с глава и Пейков спаси. Няколко минути по-късно - в 73-ата, Маркиньос изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и намали резултата - 1:2.

Шест минути по-късно Румен Трифонов центрира добре към Маркиньос близо до точката за изпълнение на дузпа, но халфът не успя да отиграе топката и тя излезе в аут. В 86-ата пак Маркиньос бе намерен зад защитата на съперника, стреля и Пейков спаси. В добавеното време Кристиян Добрев фаулира Павел Виданов в наказателното поле и главният рефер Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Зад топката застана Маркиньос и реализира за крайното 2:2.

Така ЦСКА стигна до точката и вече има 12 в актива си. "Армейците" успяха да изпреварят Черно море и вече са на 8-ото място. Локомотив (София) пък е с 19, колкото имат още Литекс и Черноморец. На върха и след 9-ия кръг остава Левски, който се издъни в Сливен - 1:1, но има 22 точки.

За сблъсъка с Локо (Сф) сред титулярите на ЦСКА място намери Спас Делев, който в последните срещи бе на пейката. Резерва този път остана Мишел Платини. В игра за "армейците" се завърна Йордан Минев. Защитникът дълго време се възстановяваше от контузия и чак в 9-ия кръг успя да запише първо участие в "А" група през този сезон. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛОКО (Сф) - ЦСКА 2:2
1:0 Искрен Писаров (11), 2:0 Цветан Генков (25), 2:1 Маркиньос (73), 2:2 Маркиньос (90+4-дузпа)
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиян Добрев, 13.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков, 88.Владимир Романов, 21.Искрен Писаров (70 - 25.Йорданов), 1.Дерек Асамоа (88-37.Илиян Гаров), 9.Цветан Генков (80-7.Димо Атанасов)
Резерви: 81.Валентин Галев, 5.Георги Марков, 37.Илиян Гаров, 7.Димо Атанасов, 18.Калоян Караджинов, 10.Марчо Дафчев, 25.Преслав Йорданов
Треньор: Димитър Васев

cska_logo.JPG
ЦСКА: 92.Райс Мболи, 27.Мартин Дечев (46-10.Лукас Трекаричи), 6.Джузепе Акуаро, 2.Павел Виданов, 25.Йордан Минев, 23.Уилям Тиеро (58-32.Мишел Платини), 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 28.Маркиньос, 26.Килиън Шеридън, 7.Спас Делев
Резерви: 12.Иван Караджов, 15.Мартин Василев, 18.Борис Галчев, 10.Лукас Трекаричи, 9.Дормушали Саидходжа, 14.Димитър Илиев, 32.Мишел Платини
Треньор: Гьоре Йовановски