Миньор oтвя с 3:0 дубъла на Ботев (Пловдив) в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Така още в дебюта си Красимир Петров успява да прекъсне негативната серия на перничани, които четири поредни двубоя само губеха.

В герой за домакините се превърна Григор Долапчиев, който блесна с два гола. И трите попадения в срещата паднаха през втората част. Първо Софиан Диа вкара в 61-ата, а само две минути по-късно Долапчиев покачи на 2:0. В 74-ата минута отново бившият играч на ЦСКА беше точен и Миньор зарадва феновете си.

С победата перничани изпреварват дубъла на Ботев и събират в актива си 23 точки, докато “канарчетата” са с 21. Двата отбора са съответно на 15-ата и 16-ата позиция, като шансовете им за оставане във Втора лига са напълно реални.

Сред титулярите на "канарчетата" днес в Перник имаше по двама, родени през 2006 и 2007 година, а средната възраст на състава бе 18 години.

Беласица (Петрич) - Монтана 1:2
0:1 Антон Карачанаков (56), 0:2 Антон Карачанаков (69-дузпа), 1:2 Симеон Бояджиев (75-дузпа)

4 март 2023 г., събота, 15:30 часа
Дунав - Созопол 2:2
1:0 Йордан Димитров (12), 1:1 Галин Димов (29), 1:2 Йохан Н`зи (80), 2:2 Мирослав Будинов (86)

Струмска слава (Радомир) - Добруджа 0:2
0:1 Денис Динев (45+3), 0:2 Андриан Димитров (87)

ЦСКА 1948 II - Крумовград 2:0
1:0 Светослав Диков (2), 2:0 Преслав Антонов (63-дузпа)

5 март 2023 г. (неделя), 15:30 часа
Литекс (Ловеч) - Янтра (Габрово) 0:2
0:1 Тодор Чаворски (47), 0:2 Иван Василев (53)

Миньор (Перник) - Ботев II (Пловдив)  3:0
1:0 Софиан Диа (61), 2:0 Григор Долапчиев (63), 3:0 Григор Долапчиев (74)