Монтана спечели с 2:1 гостуването си на Беласица в дербито от 21-ия кръг на Втора лига, състояло се в Симитли. В герой за гостите се превърна Антон Карачанаков. Бившият играч на ЦСКА и Берое вкара и двете попадения за тима от северозапада - в 56-ата и в 69-ата от дузпа. Точен за тима от Петрич беше Симеон Бояджиев (75-дузпа).

Мачът беше дебют за новия треньор на Монтана Ангел Стойков. Специалистът, родом от Бургас, зае мястото на Ферарио Спасов и ще води едновременно отбора от Втора лига и националите до 19 години.

Темпото на двубоя в Симитли през първите 20-ина минути бе много ниско, а интересните положения липсваха. В 28-ата минута главният съдия Любослав Любомиров вдигна втори жълт картон на халфа на гостите Димитър Пройчев, който спря бърза атака на домакините.

В 54-ата минута Аспарух Смилков имаше шанс, но стреля покрай целта.

Отговорът на гостите дойде само две минути след това. Звездата на Монтана Антон Карачанаков откри резултата в 56-ата минута, засичайки центриране от левия фланг. В 69-ата минута Стефан Каменов спечели дузпа. Халфът на Монтана проби в наказателното поле, а Куфре Ета го събори. Реферът не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Карачанаков, който не пропусна да забие втория си гол в мрежата на Кирил Георгиев.

В 75-ата минута домакините намалиха. Димитър Буров задържа съперник в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Симеон Бояджиев застана зад топката и вкара за 1:2.

До края "червените" се опитаха да стигнат до точката, но отбраната на Монтана не се пропука. Така "сините" събраха 32 точки и скочиха на петото място. Също с 32 е и Беласица.

Припомняме, че преди два кръга Карачанаков отново блесна, реализирайки хеттрик при победата с 4:1 над Витоша (Бистрица).

Беласица (Петрич) - Монтана 1:2
0:1 Антон Карачанаков (56), 0:2 Антон Карачанаков (69-дузпа), 1:2 Симеон Бояджиев (75-дузпа)

4 март 2023 г., събота, 15:30 часа