Устремилият се към завръщане в елита Етър спечели с 1:0 гостуването си на Марица в Пловдив в дерби от 21-ия кръг на Втора лига. В герой за "болярите" се превърна Мартин Тошев, който вкара единственото попадение в 65-ата минута. След успеха отборът на Eмануел Луканов събра 40 точки и е само с една по-малко от лидера ЦСКА 1948 II, който утре приема третия Крумовград (с 37 точки).

Първото полувреме премина под тоталната диктовка на етърци, които действаха изцяло в половината на Maрица и създадоха поне 4-5 положения, но ги пропуснаха. Още в 6-ата минута Кольо Станев центрира отдясно и Евгений Илиев стреля, но ударът му бе блокиран. После пък Мартин Тошев отляво центрира към Дани Младенов, но вратарят успя да го изпревари. В 19-ата минута Младенов се размина с топката пред празната врата след извеждащо подаване на Илиев.

Още по-чиста бе ситуацията в следващата атака, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря, но той спаси удара му. Мартин Тошев насочи топката с глава в 29-ата минута, но Илия Николов улови.

Етър по чудо не поведе и в 38-ата минута – Илиев центрира отляво, Младенов върна топката към Тошев, който нанесе силен удар, но вратарят отново успя да извади в ъглов удар. Домакините се отчетоха само с един далечен удар на Станислав Маламов в края, уловен безпроблемно от Славков.

Втората част започна с два опасни пробива на Кольо Станев, при които топката бе избита.

В 65-ата минута груба грешка на домакините доведе до гол за гостите от Велико Търново. Милен Танчев върна неразчетено топката и дебнещият Мартин Тошев не пропусна отличния шанс - 0:1.

До края домакините пренесоха играта напред и създадоха три чисти положения чрез Веселин Марчев, Петър Атанасов и Симеон Вешев, спасени блестящо от младия вратар на етърци Християн Славков.

Съставът на Етър: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Георги Александров, Христо Митев (53 - Мариян Иванов), Кольо Станев (81 - Олег Димитров), Емануил Личев, Янко Ангелов (81 - Яни Пехливанов), Евгений Илиев (62 - Алехандро), Даниел Младенов, Мартин Тошев (81 - Хавиер Бетегон)