Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 на стадион "Тича" в последния и за двата отбора мач през сезон 2021/2022 в efbet Лига. И двата тима играха само за престиж, след като домакините бяха загубили шанса си да стигнат до място, което ще ги изпрати на бараж за участие в европейските клубни турнири. В същото време, „червените“ си бяха гарантирали второто място и сребърните медали, но отново разочароваха, след като не успяха да се разпишат в трета поредна среща, в последните секунди на която Мено Кох бе изгонен с втори жълт и червен картон.

Феновете на "армейците" издигнаха преди началото транспарант с надпис: „БЕЗДУШНИЦИ! СРАМ НИ Е ОТ ВАС“.

Домакините започнаха по-устремено и създадоха повече положения пред противниковата врата. В 13-ата минута Закария Беншаа центрира добре отляво, а Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля неточно с глава. Четири минути по-късно Тибо Вион пробва удар от двайсетина метра, но топката мина високо над вратата на Иван Дюлгеров.

Играчите на Илиан Илиев продължиха да натискат и в 28-ата минута, когато Беншаа нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Томас Лам. Съдията Ивайло Стоянов веднага посочи бялата точка, но след дълго преглеждане на ситуацията с ВАР смени решението си и даде жълт картон на Беншаа.

Лека полека гостите започнаха да гледат все по-често в атака, но нито те, нито "моряците" успяха да стигнат до попадение и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Winbet - победата е емоция! (18+)

През втората част в 54-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Беншаа, но ВАР подсказа на Ивайло Стоянов, че няма нарушение в наказателното поле на гостите.

В 78-ата минута вратарят на "червените" Димитър Евтимов спаси удар на Велислав Василев с глава, а секунди по-късно се намеси решително и срещу останалия сам срещу него Матиас Курьор. В последните секунди на добавеното време Мено Кох бе изгонен с втори жълт и червен картон. "Армейците" завършиха мача в намален състав, а при центрирането от прекия свободен удар Живко Атанасов отправи удар с глава и след намесата на Евтимов топката напусна очертанията на терена.

След равенството ЦСКА завърши втори с 58 точки, а Черно море остана пети с 47.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:0

Maчът по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на срещата.
13 - Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля с глава от изгодна позиция, но топката прелетя над вратата на гостите
17 - Тибо Вион пробва удар от двайсетина метра, но топката мина високо над вратата на Иван Дюлгеров
28 - Беншаа нахлу в наказателното поле и падна, а съдията Ивайло Стоянов веднага посочи бялата точка, но след дълго разглеждане на ситуацията от ВАР смени решението си и даде жълт картон на Беншаа за симулация
41 - Греъм Кери центрира, топката рикошира в играч, но все пак достигна до наказателното поле, а Дюлгеров излезе и улови
45+3  - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Сердюк не успя да достигне до една пусната по земята топка от десния фланг от Мартин Милушев
54 - ВАР се намеси след претенции на домакините за дузпа при падане на Беншаа и Ивайло Стоянов не посочи бялата точка
75 - Иван Турицов се контузи след битка за топката с Велислав Василев и по-късно бе заменен от Нзила
78 - Велислав Василев наскочи Греъм Кери и стреля с глава, но Евтимов се намеси и отрази удара
80 - Евтимов спаси удар на останалия сам срещу него Курьор
86 - Асен Дончев изнесе добре топката и подаде към Яник-Сони Вилдсхут, който проби през Цветомир Панов и центрира ниско, но Дюлгеров я хвана
90+5 - Мено Кох бе изгонен за втори жълт картон
90+5 - При центрирането в наказателното поле Живко Атанасов стреля с глава, но Евтимов докосна леко топката и тя напусна очертанията на терена
90+6 - Край на мача! Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 в последния си мач за сезона

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов (7932.Мартин Дичев), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 77. Стефан Велев, 8. Мазир Сула, 18. Мартин Милушев (6816.Денислав Ангелов), 39. Николай Златев (7514.Калин Георгиев), 31. Закария Беншаа (6119.Мариас Курьор), 9. Евгений Сердюк (6110.Велислав Василев), 3. Живко Атанасов (к)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 32. Мартин Дичев, 19. Матиас Курьор, 10. Велислав Василев, 14. Калин Георгиев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 4. Мено Кох (к), 7. Йоан Баи, 8. Греъм Кери, 14. Калоян Кръстев, 15. Тибо Вион (555.Федерико Варела), 16. Асен Дончев, 19. Иван Турицов (7920.Жуниор Нзила), 28. Браян Морено (5927.Маурсио Гарсес), 29. Томас Лам (4630.Яник Вилдсхут)
Резерви: 1. Густаво Бусато, 5. Федерико Варела, 6. Християн Петров, 20. Жуниор Нзила, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Маурисио Гарсес, 30. Яник-Сони Видсхут
Треньор: Алън Пардю

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия