Славия и Монтана завършиха 1:1 в първия им плейофен мач от Еfbet Лига. Двата тима са във втората група на втората осмица и се борят за оцеляване в елита. В нея са още Ботев (Враца) и Етър, като врачани по-рано днес победиха с 2:0 "болярите".

По регламент първият отбор в групата се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат. В момента лидер е Ботев (Враца) с 25 точки, Славия има 24, Етър е с 22, а Монтана с 21. В четвъртък (6 май) са следващите два мача от групата: Монтана - Етър (от 17:30 часа) и Славия - Ботев (Вр) (от 19:45 часа).

Мачът на стадиона в "Овча купел" стартира лошо за "белите". Капитанът Андреа Христов си вкара автогол в 10-ата минута, засичайки топката в грешната врата след центриране на Toни Тасев, който беше най-активният в състава на гостите, водени от Атанас Атанасов-Орела.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В добавеното време на първата част Георги Вълчев изравни. Той засече от въздуха центриране на Михаил Александров, топката тупна, а Благой Макенджиев помисли, че ще излезе в аут, но тя се отби в дясната му греда и влетя в мрежата му - 1:1.

След почивката гостите от Монтана имаха няколко голови ситуации, но с отличните си намеси младият вратар на Славия Светослав Вуцов спаси тима си от поражение.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

СЛАВИЯ - МОНТАНА 1:1
0:1 Андреа Христов (10-автогол), 1:1 Георги Вълчев (45+1)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
10  Монтана поведе след автогол на Андреа Христов - 0:1. Капитанът на Славия вкара топката в собствената си врата след центрирана на Тони Тасев.
14
 ГРЕДА! Тони Тасев стреля директно от пряк свободен удар пред наказателното поле на "белите", топката се отби в напречната греда.
45+1  ГОЛ! Георги Вълчев изравни за Славия - 1:1. Играчът на "белите" засече от въздуха центриране на Михаил Александров, топката тупна, а Благой Макенджиев помисли, че ще излезе в аут, но тя се отби в дясната му греда и влетя в мрежата му.
45+4 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
60 - Макрилос напредна отляво и навлезе в наказателното поле, но не успя да нанесе удар и топката му бе отнета. Тя обаче стигна до Емил Стоев, който стреля опасно, но без успех.
74  Светослав Вуцов първо отрази коварен изстрел от дистанция на Николай Минков, а след това успя да спаси и удар на Сергей Георгиев.
84  Тони Тасев стреля от дистанция, Вуцов успя да избие в корнер топката, която летеше застрашително към вратата му.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия и Монтана завършиха 1:1.

Славия София
СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 55. Андреа Христов (к) , 23. Емил Виячки, 75. Надер Гандри , 19. Филип Антовски (83  3.Eртан Томбак), 70.Михаил Александров (57  22.Дарко Тасевски), 77. Георги Вълчев , 7. Петер Макрилос (83  11.Владислав Узунов), 10. Радослав Кирилов (83  9.Калоян Кръстев), 71. Емил Стоев, 8. Димитър Рангелов (71  14.Ивайло Димитров)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 3. Ертан Томбак, 14. Ивайло Димитров, 9. Калоян Кръстев, 73. Мартин Сораков, 11. Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 24. Давид Кики, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 10. Владимир Айтов, 23. Сергей Георгиев, 19. Росен Кръстев (61  22.Стефан Каменов), 8. Тони Тасев , 11. Николай Минков
Резерви: 1. Марио Кирев, 13. Йордан Йорданов, 4. Радослав Терзиев, 22. Стефан Каменов,  2. Валери Христов, 17. Адам Буджамаа, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

София, стадион "Славия"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение