ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Черно море отвя с 3:0 Септември (София) в първи мач от програмата на 24-ия кръг на Еfbet Лига. Футболистите на Илиан Илиев нямаха особени проблеми срещу младата формация на Светослав Петров и заслужено се поздравиха с успеха.

Така Черно море се върна на победния път, след като загуби предишните си два двубоя - 1:2 у дома от Ботев (Пловдив) и 2:3 при гостуването на Лудогорец.

С актив от 39 точки варненци изпревариха Славия и Левски и се изравниха с четвъртия Локомотив (София) (също с 39). "Железничарите" приемат "белите" днес от 17:30 часа в "Надежда".

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Още в 5-ата минута на мача на "Тича" Мазир Сула откри резултата след асистенция на Исмаил Иса. 33-годишният нападател продължи с доброто си представяне и се разписа и днес - малко преди почивката, след като блесна с два гола в миналия кръг срещу Лудогорец.

Завърналият се при "моряците" Влатко Дробаров оформи крайното 3:0 в 67-ата минута.

Треньорът на Септември Светослав Петров пусна титуляр във Варна 16-годишния юношески национал Кубрат Йонашчъ. За таланта това беше дебют за мъжкия отбор на столичния тим.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 3:0
1:0 Мазир Сула (5), 2:0 Исмаил Иса (39), 3:0 Влатко Дробаров (67)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
5  ГОЛ! 1:0 за Черно море. Исмаил Иса бе изведен отлично по десния фланг, финтира съперник, а след това прекара топката през краката на друг футболист на гостите, за да подаде на Мазир Сула, който бе оставен абсолютно сам и се разписа в долния ляв ъгъл на Димитър Шейтанов.
12 - Нов шанс за домакините. Иса изведе отлично Сула, но Шейтанов пресече подаването и изби топката. Тя обаче попадна отново в Сула, който комбинира с Алекс Фернандес. Халфът на Черно море стреля, но покрай вратата.
19 - Удар на Мартин Петков, топката преминава на сантиметри над напречната греда.
39  ГОЛ! 2:0 за домакините след попадение на Исмаил Иса. Мазир Сула навлезе в наказателното поле на Септември и подаде към Арлинд Дакай, който преодоля бранител и комбинира с Иса, а опитният нападател опъна мрежата зад Шейтанов.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
67  ГОЛ! 3:0 за "моряците". Влатко Дробаров наказа Димитър Шейтанов с глава след центриране от ъглов удар.
80 - Шейтанов спаси удар на Виктор Попов.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Септември с 3:0.

Черно море
ЧEРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 2.Цветомир Панов, 6.Виктор Попов, 3.Живко Атанасов (к), 28.Влатко Дробаров , 77.Стефан Велев, 35.Арлинд Дакай (64  10.Велислав Василев ), 8.Мазир Сула , 19.Aлександър Василев (64  23.Едгар Пачеко (72  9.Aтанас Илиев), 11.Алекс Фернандес (81  29.Берк Бейхан), 86.Исмаил Иса  (82  27.Даниел Димов)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 10.Велислав Василев, 23. Едгар Пачеко, 19. Александър Василев, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан, 17. Ангел Ангелов, 9. Атанас Илиев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев
Треньор: Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 21.Димитър Шейтанов, 4.Иван Арсов, 26.Константин Чешмеджиев , 11.Мартин Ачков (73  13.Мартин Николов), 15.Кубрат Йонашчъ (46  6.Атанас Кабов), 20.Красимир Станоев, 18.Петър Чуич (73  24.Захари Атанасов), 14.Мартин Стоянов (73  22.Михаил Полендаков), 17.Симеон Александров, 10.Димитър Костадинов (64  9.Валентин Йосков), 3.Мартин Петков
Резерви: 1.Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 24. Захари Атанасов, 22. Михаил Полендаков, 9. Валентин Йосков
Треньор: Светослав Петров

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Никола Попов

Легенда - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram
Присъединете се в канала
ТУК

В 15:00ч. на стадион "Тича" във Варна, отборът на #СептемвриСофия се изправя срещу домакините от Черно море Варна!...

Публикувахте от ФК Септември София / FC Septemvri Sofia в Петък, 17 март 2023 г.