Берое и Локомотив (София) завършиха 0:0 в мач от втория кръг на Еfbet Лига. Скуката в срещата в Стара Загора беше нарушена от куриозен момент в 40-ата минута, когато топката се спука и се наложи спирането на играта за подмяната й с друга - годна за игра.

Заралии вече имат 4 точки, докато “железничари” добавиха първата в актива си за новото първенство, след като на старта паднаха тежко с 1:6 от Левски. В следващия кръг отборът на Хосе Луис Ачиари ще се изправи срещу Ботев (Враца), докато Локо (Сф) ще приеме Черно море.

Първите интересни положения в срещата в Стара Загора дойдоха в 12-ата минута. Първо Селсо Рапосо получи хубав пас след центриране и опита удар от точката за изпълнение на дузпа, но бранител на Берое успя да го блокира. Само секунди по-късно пък Красимир Станоев финтира съперник и остана сам срещу вратаря Артур Мота, но от малък ъгъл прати топката в аут.

В 24-ата минута се стигна и до първо положение пред вратата на гостите. Сантиаго Годой засече топката с глава, но над напречната греда.

В 40-ата минута имаше куриозен момент, когато двата отбора спукаха топката и играта беше спряна, за да се смени коженото кълбо. Веднага след това Скуадроне опита удар от дистанция, но неточно.

Първият точен удар за Локомотив (София) дойде в 54-ата минута, когато Стефан Ламбезе стреля по земя, Артур Мота улови.

В 73-ата минута шут от воле на Красимир Станоев не намери очертанията на вратата. Домакините отговориха с неточен удар с глава на Джорди Говеа. В 87-ата минута Годой можеше да донесе успеха на Берое, след като овладя на гърди, обърна се към вратата и стреля добре. И този път обаче ударът бе неточен. В 92-ата минута пък Белоти засече на близката греда центриране с глава и прехвърли Александър Любенов, но отново без успех и срещата прикллючи 0:0.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (Сф) 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
22 - Анте Аралица се възползва от подарък на съперник, нападателят на Локо (Сф) стреля от около 30 метра, топката прелетя встрани от вратата на Берое, пазена от Артур Мота.
25 - Сареги напредна и центрира в наказателното поле, където около точката за дузпа Леандро Годой надскочи Лука Иванов и засече с глава, но покрай дясната греда.
40  Куриозен момент. Пет минути преди почивката двата отбора буквално спукаха топката и играта беше спряна, за да се смени коженото кълбо.
45 - Карлос Алгара тръгна на пробив по десния фланг и комбинира с Хуанка Пинеда, който стреля опасно от границата на наказателното поле и се наложи Александър Любенов да избива в корнер.
45+3 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
73  Красимир Станоев стреля силно от 20-ина метра, топката премина покрай дясната греда на вратата на Берое.
75  Франсиско Политино центрира към капитана Жорди Говеа, който изпревари Стив Траоре и засече с глава, но над напречната греда.
90+2 - Край на мача. Берое и Локомотив (Сф) завършиха 0:0.

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (к) (84  12. Винисиус Белоти), 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано (68  8.Сегундо Пачаме), 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо (56  10.Франсиско Политино), 24. Стефан Гаврилов (84  15. Eнцо Еспиноса)
Резерви: 96. Рубен Рендейро, 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 8. Сегундо Пачаме, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франков, 4. Диме Димов , 13. Селсо Рапосо , 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 94. Юлиан Ненов (56  3. Доналдо Ака), 10. Валентин Николов (к) (82  44. Мики Орачев), 5. Атанасиос Пицолис 29. Анте Аралица (82  18. Светослав Диков), 47. Стефан Ламбезе (69  98.Стив Траоре)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 3. Доналдо Ака, 7. Александър Петров, 8. Симеон Славчев, 18. Светослав Диков, 20. Диого Тейшейра, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре
Треньор: Иван Колев

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Мартин Великов
ВАР: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР