Ботев (Пловдив) се изкачи на трето място в класирането, след като измъкна 1:0 срещу Хебър (Пазарджик) в мач от петия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" бяха символични гости, тъй като поради ремонт на стадион "Георги Бенковски" двубоят се игра на техния "Христо Ботев".

Единственото попадение отбеляза нигериецът Кристиан Нвачукву в 51-ата минута. Той се възползва от хубаво подаване на Никола Илиев.

С третата си победа от началото на сезона “канарчетата” събраха 10 точки и заемат трето място със същия актив като втория Спартак (Варна), но и с мач по-малко, докато “гробарите” продължават да нямат успех и са само с една точка на 14-та позиция.

В следващия кръг отборът на Душан Керкез ще приеме Спартак (Варна). Хебър пък гостува на лидера Левски.

В 12-ата минута Хебър открадна топката в половината на противника. Набил Макни реши да стреля от далечно разстояние, но изпълнението му бе много неточно. В този случай нападателят можеше да подаде на съотборник.

Шест минути по-късно Ботев трябваше да поведе в резултата. Алекса Мараш проби добре по левия фланг и центрира по земя към Кристиан Нвачукву, който обаче само от няколко метра прати изстрела си в напречната греда.

В 32-ата минута "гробарите" имаха добра възможност. Футболистите на Веселин Великов изпълниха късо корнер, след което Атанас Кабов центрира. Топката бе отклонена, а Уилям Фонкю стреля. Ханс Кристиан Бернат успя да избие.

Малко след това Константинос Балоянис пробва късмета си от границата на пеналтерията, но Петър Дебърлиев се намеси.

В 51-ата минута Ботев Пловдив откри резултата. След тъч, изпълнен вляво от вратата на Дебърлиев, топката достигна до Никола Илиев, който с хубав пас изведе Кристиан Нвачукву. Нигериецът преодоля стража на Хебър, след което нямаше проблеми да отбележи.

Три минути по-късно "канарчетата" имаха още едно добро положение. Мараш обаче не успя да вкара, а Дебърлиев спаси.

В 58-ата минута пред Милен Гамаков се откри шанс да изравни. Гостите изпълниха статично положение, Макни стигна до топката, но не успя да я насочи към вратата. Все пак тя попадна на пътя на Гамаков, който стреля неточно.

Божидар Пенчев от домакините и негов съотборник се сблъскаха в 72-ата минута, като бранителят падна на земята и показа веднага, че има сериозен проблем. От главата на Пенчев имаше кръв, като му се отвори неприятна аркада и веднага лекарите се погрижиха за неговото състояние. Малко след това футболистът на Хебър бе заменен.

Една минута преди изтичането на редовното време на срещата резервата Вини Трибуле можеше да се разпише. Той получи в наказателното поле и въпреки че се забави, отправи удар. В последния момент Гамаков блокира изпълнението.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Кристиан Нвачукву 52

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача

18 - Алекса Мараш от гостите направи великолепен пробив, след което намери непокрития Кристиан Нвачукву, който от много близка дистанция нацели напречната греда.

32 - Футболистите на Веселин Великов изпълниха късно корнер, след което Атанас Кабов центрира. Топката бе отклонена, а Уилям Фонкю стреля. Ханс Кристиан Бернат успя да избие.

45+3 - Мараш бе чудесно изведен зад защитата, но Петър Дебърлиев излезе съобразително и успя да отрази удара на нападателя.

45+4 - Край на първата част

-----------------------

46 - Начало на второто полувреме

51 - ГОЛ ЗА БОТЕВ. След тъч, изпълнен вляво от вратата на Дебърлиев, топката достигна до Никола Илиев, който с хубав пас изведе Кристиан Нвачукву. Нигериецът преодоля стража на Хебър, след което нямаше проблеми да отбележи.

71 - Божидар Пенчев от домакините и негов съотборник се сблъскаха, като бранителят падна на земята и показа веднага, че има сериозен проблем. От главата на Пенчев имаше кръв, като му се отвори неприятна аркада и веднага лекарите се погрижиха за неговото състояние. Малко след това футболистът на Хебър бе заменен принудително.

90+7 Край на мача, Ботев победи с 1:0

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К) - 55. Мартин Михайлов, 23. Калоян Пехливанов (82 - 9. Калоян Кръстев), 88. Милен Гамаков, 98. Георги Търтов - 21. Божидар Пенчев (74 - 44. Николай Николаев), 15. Уилям Фонкеу - 11. Душан Вукович (74 - 19. Георги Стайков), 77. Октай Хамдиев (60 - 8. Кристиан Андонов), 10. Атанас Кабов - 70. Набил Макни
Резерви: 97. Марсио, 19. Георги Стайков, 2. Иван Дишков, 9. Калоян Кръстев, 8. Кристиан Андонов, 44. Николай Николаев, 7. Олексий Збун, 29. Шейх Диаманка, 14. Янко Ангелов
Треньор: Веселин Великов

БОТЕВ (Пд): 1. Ханс Кристиан Бернат - 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 27. Сирики Диабате, 38. Константинос Балоянис (90+4 - 42. Ивайло Видев) - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов - 21. Никола Илиев (67 - 91. Вини Трибуле), 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву (67 - 7. Самюел Акере) - 99. Алекса Мараш (79 - 4. Ехидже Укаки)
Резерви:  32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 7. Самюел Акере, 16. Матиус Ремейкис, 42. Ивайло Видев, 77. Борислва Маринов, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле
Треньор: Душан Керкез