Кошмарът на ЦСКА в първенството продължи и в дебюта на новия си треньор Александър Томаш. "Червените" загубиха с 0:1 от Ботев (Пловдив) на стадион „Локомотив“ в София в мач от седмия кръг на efbet Лига.

Това бе и четвърта поредна загуба за ЦСКА, който има само една победа в своите шест двубоя, като тимът се намира на 13-о място във временното класиране със само 3 точки. За „армейците“ това е второ поредно домакинско поражение без отбелязан гол. Ботев Пловдив пък вече натрупа 13 точки в актива си, заемайки 4-а позиция.

Мачът започна с натиск от страна на Ботев Пловдив. Ехидже Укаки навлезе в наказателното поле на ЦСКА във втората минута и шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и отрази.

ЦСКА пропусна златна възможност да излезе напред в резултата в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет комбинира с Марселино Кареасо, който шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Годуин Коялипу, който обаче прати топката право в напречната греда.

В 17-ата минута Укаки проби отляво и центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Алекса Мараш стреля от въздуха, но неточно.

Улаус Скаршем получи топката на границата на наказателното поле на Ботев Пловдив и отправи плътен изстрел, който бе отразен от Ханс Кристиан Бернат в 18-ата минута на двубоя.

Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Ботев Пловдив и шутира от воле в 26-ата минута, но топката опъна мрежата от грешния ѝ край.

Коялипу навлезе отляво в наказателното поле на гостите в 39-ата минута и опита с удар по диагонала да потърси левия ъгъл на вратата, но бе блокиран. След центриране от последвалия корнер, Коялипу стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Бернат.

В 44-ата минута Джонатан Линдсет отправи удар от далечна дистанция, но прати топката над напречната греда на вратата.

ЦСКА започна много активно втората част. Годуин Коялипу излезе очи в очи с Ханс Кристиан Бернат и се опита да го прехвърли, но топката премина вдясно от вратата на Ботев Пловдив в 49-ата минута.

Ботев Пловдив успя да излезе напред в резултата в 57-ата минута. Ехидже Укаки се възпозва от неточност в действията на Християн Петров и отне топката. Футболистът на "канарчетата" напредна с топката в крака, след което пуснатопката покрай Густаво Бусато, за да реализира.

В следващите минути игровото темпо спадна, а чистите голови положения липсваха.

В 82-рата минута Кристиан Нвачукву навлезе с дрибъл отляво в наказателното поле на ЦСКА и отправи удар в горния десен ъгъл на вратата на "армейците", но Густаво Бусато спаси.

След разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив в 86-ата минута, Християн Петров отправи удар, който обаче бе отразен от Ханс Кристиан Бернат.

ЦСКА - БОТЕВ (ПД) 0:1

0:1 Ехидже Укаки (57)

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача
2 - Ехидже Укаки навлезе в наказателното поле и шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и отрази.
10 - След многоходова атака на "червените", топката се озова в Годуин Коялипу, който обаче бе обърнат с гръб към вратата. Нападателят добре обработи топката, завъртя се и стреля мощно, но за негов лош късмет коженото кълбо разтресе напречната греда.
39 - Коялипу навлезе отляво в наказателното поле и опита с удар по диагонала да потърси левия ъгъл на вратата, но бе блокиран. След центриране от последвалия корнер, той стреля с глава, но покрай дясната греда.
45+3 - Край на първото полувреме

---------------------------------------------

46 - Начало на втората част
49 - Коялипу излезе очи в очи с Ханс Кристиан Бернат и се опита да го прехвърли, но топката премина вдясно от вратата.
57 - ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! Ехидже Укаки се възпозва от неточност в действията на Християн Петров и отне топката. Футболистът на "канарчетата" напредна с топката в крака, след което пуснатопката покрай Густаво Бусато, за да реализира.
82 - Кристиан Нвачукву навлезе с дрибъл отляво в наказателното поле на ЦСКА и отправи удар в горния десен ъгъл на вратата на "армейците", но Густаво Бусато спаси.
86 - След разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив, Християн Петров отправи удар, който обаче бе отразен от Ханс Кристиан Бернат.
90+5 Край на мача и победа за Ботев (Пловдив)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов (к) (81 - 3. Сейни Санянг), 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 15. Тибо Вион – 26. Марселино Кареасо  (74 - 30. Петко Панайотов) – 7. Улаус Скаршем (64 - 29. Иван Тасев), 8. Станислав Шопов (64'- 22. Джейсън Локило), 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц – 77. Годиун Коялипу
Резерви: 25. Иван Дюлгеров – 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 22. Джейсън Локило, 24. Юлиан Илиев, 28. Марк-Емилио Папазов, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 91. Йоан Борносузов
Треньор: Александър Томаш

БОТЕВ (Пд):  1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето’о, 20. Антонио Перера – 4. Ехидже Укаки (69 - 91. Вини Трибуле), 10. Ивелин Попов (к), 40. Кристиан Нвачукву – 99. Алекса Мараш
Резерви: 32. Матвей Игонен – 16. Матиус Ремейкис, 27. Сирики Диабате, 28. Янис Карабельов, 29. Нехемие Кинтунту, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 88. Ален Корошец, 91. Вини Трибуле
Треньор: Душан Керкез