ЦСКА 1948 постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от седмия кръг на efbet Лига. Бирсент Карагарен даде аванс на столичани още в осмата минута, а Евгений Сердюк добави две попадения в добавеното време на първата част и в 68-ата минута.

С успеха момчетата на Валентин Илиев събраха 9 точки на деветото място във временното класиране, докато възпитаниците на Тодор Янчев са 12-и с 6. В следващия 12-и кръг, който е след паузата за националните отбори ЦСКА 1948 приема Левски, а Ботев Враца е домакин на Спартак Варна.

В четвъртата минута Мартин Ачков получи топката отляво и я върна назад за Мартин Смоленски, който нанесе удар от движение, но изстрелът му премина покрай вратата на ЦСКА 1948.

В осмата минута ЦСКА 1948 излезе напред в резултата. Радослав Кирилов проби отляво, топката му бе отнета, но след рикошет Меси Биатумусока върна назад с глава, а Бирсент Карагарен изпревари Федерико Бариос и прати топката в мрежата - 0:1.

Гостите имаха добра възможност за второ попадение в 14-ата минута, когато Карагарен намери Парвиз Умарбаев, а той нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Ботев Враца. Три минути след това Бариос улови далечен удар на Талис.

В 26-ата минута Ботев Враца стигна до първото си по-добро положение в мача, след като Браян Переа се обърна добре и нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Петър Маринов внимаваше и се справи. Десет минути след това Маринов улови безпроблемно далечен шут на Смоленски.

В добавеното време на първата част ЦСКА 1948 реализира и второ попадение. Емил Ценов пусна изключително извеждащо подаване за Радослав Кирилов, който остана сам срещу Бариос и без капка егоизъм продължи за Евгений Сердюк, а той на празна врата покачи на 0:2.

В 57-ата минута Евгений Сердюк овладя топката в наказателното поле и подаде за Бирсент Карагарен, който опита удар от близка дистанция, но в последния момент бе блокиран от бранител на врачани. В 65-ата минута Карагарен стреля, но Чавдар Ивайлов сложи тялото си на пътя на топката.

Две минути след това, от последвалия ъглов удар Радослав Кирилов получи топката, нагласи си я и нанесе много опасен удар към горния ляв ъгъл, но Федерико Бариос се отлични със страхотно спасяване.

В 68-ата минута Бирсент Карагарен пусна страхотно подаване по въздух за Евгений Сердюк, който се освободи от опеката на своя пазач и нанесе мощен удар към близкия горен ляв ъгъл, като не остави абсолютно никакви шаносве на Бариос за реакция - 0:3. Голът бе разгледан от ВАР за засадата на украинския нападател, но такава нямаше.

В 74-ата минута Ботев Враца стигна до най-чистото си положение. Влезлият от пейката Иван Василев се озова сам срещу Петър Маринов, който запази концентрация и отази изстрела му в близкия ъгъл. От последвалия корнер Браян Переа вкара топката в мрежата, но първо извърши нарушение срещу Маринов, а след това и игра с ръка, така че голът не бе признат.

В 85-ата минута гостите можеха да реализират четвърто попадение, след като появилият се от резервната скамейка Марио Илиевски остана сам срещу вратаря Бариос, но нанесе удар право в тялото му.

В третата минута от добавеното време Марио Илиевски намери Бирсент Карагарен на празна врата, а той не сбърка и се разписа, но попадението не бе признато, тъй като в началото на атаката Емил Ценов фаулира Иван Василев, а ВАР забеляза това нарушение.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 1948 0:3

0:1 Бирсент Карагарен (8)
0:2 Евгений Сердюк (45+1)
0:3 Евгений Сердюк (68)

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача
8 - ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Радослав Кирилов проби отляво, топката му бе отнета, но след рикошет Меси Биатумусока върна назад с глава, а Бирсент Карагарен изпревари Федерико Бариос и прати топката в мрежата.
10 - След бърза контра, че Карагарен пусна хитър пас за Евгений Сердюк. Украинецът шутира диагонално, но Федерико Бариос се намеси по чудесен начин и спаси тима си.
14 - Карагарен намери Парвиз Умарбаев, а той нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата.
26 - Браян Переа се обърна добре и нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Петър Маринов внимаваше и се справи.
45+1 ВТОРИ ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Емил Ценов пусна изключително извеждащо подаване за Радослав Кирилов, който остана сам срещу Бариос и без капка егоизъм продължи за Евгений Сердюк, а той на празна врата покачи на 0:2.
45+2 Край на първата част

----------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
57 - Сердюк овладя топката в наказателното поле и подаде за Карагарен, който опита удар от близка дистанция, но в последния момент бе блокиран от защитник.
65 - Радослав Кирилов пробва много силен и техничен удар с десния крак в наказателното поле, но вратарят акробатично изби над гредата.
68 - ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Карагарен пусна страхотно подаване по въздух за Сердюк, който се освободи от пазача си и нанесе мощен удар към близкия горен ляв ъгъл, като не остави абсолютно никакви шаносве на Бариос.
74 - Резервата Иван Василев се озова сам срещу Петър Маринов, който запази концентрация и отази изстрела му в близкия ъгъл. От последвалия корнер Браян Переа вкара топката в мрежата, но първо извърши нарушение срещу Маринов, а след това и игра с ръка, така че голът не бе признат.
85 - Резервата Марио Илиевски остана сам срещу вратаря Бариос, но нанесе удар право в тялото му.
90+3 Илиевски използва скоростта си и пое по фланга, след което нямаше как да бъде спрян от уморената защита на врачани. Той пусна за Карагарен, който вкара без никакви затруднения. Радостта за софиянци обаче бе кратка, тъй като при организирането на атаката се оказа, че фаул е направил Емил Ценов, заради което дори получи и жълт картон.
90+8 - Край на мача и победа за ЦСКА 1948

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Барио – 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (46- 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (к), 20. Меси Биатумусока, 21. Бубакар Траоре (73 - 7. Иван Василев), 22. Антоан Стоянов (46 - 15. Мирослав Маринов), 24. Мартин Смоленски (46- 17. Чавдар Ивайлов), 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков
Резерви: 1. Любомир Василев – 7. Иван Василев, 8. Даниил Кондраков, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 29. Мартин Бачев, 32. Мартин Дичев, 70. Дилян Георгиев, 97. Владислав Найденов
Треньор: Тодор Янчев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга (46 - 6. Радослав Илиев), 14. Теодор Иванов, 39. Парвиз Умарбаев (88 - 61. Октавио), 28. Неделко Пишчевич (76 -58. Марто Бойчев), 7. Талис, 21. Емил Ценов, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк (84 - 40. Марио Илиевски), 10. Радослав Кирилов (К)
Резерви: 12. Леви Нтумба – 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 16. Мартин Атанасов, 26. Ивайло Марков, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 99. Марио Топузов
Треньор: Валентин Илиев