Хебър загуби от Берое с 0:1 с късен гол на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик в мач от третия плейофен кръг в групата на изпадащите от efbet Лига и не взе нищо в битката си за оцеляване. Заралии вече си гарантираха оставането в елита, докато домакините все още се борят за мястото си в елита и заемат 14-а позиция, която дава право на участие в бараж срещу третия от Втора лига.

През първата част липсваха головите ситуации, след като и двата тима залагаха на сигурните действия, а първият сериозен удар дойде в 36-ата минута, когато Федерико Санети от гостите видя празното пространство и реши все пак да опита късмета си от далечно разстояние, но не намери целта. Четири минути след това Атанас Кабов от домакините също шутира отдалеч, но прати топката над вратата. В добавеното време на първата част Божидар Пенчев опита директно удар от пряк свободен удар, но Ачинели не бе изненадан.

След почивката в 58-а минута Архан Исуф центрира чудесно от десния фланг, а Георги Каракашев стреля с глава от трудна позиция, но кълбото профуча на сантиметри от целта. Десетина минути след това Ангел Бастунов направи добър индивидуален рейд и реши да завършва сам от границата на наказателното поле, а опитът му бе точен, но не затрудно Ачинели. В 78-а минута Уерик се завъртя бързо с топка в крака и с левия крак стреля в близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев се справи и изби в корнер. Малко след това Уерик получи великолепна топка и навлезе в наказателното поле с топка в крака, след което направи залъгващо движение, преди да стреля с левия крак, но Дебърлиев блесна с чудесно спасяване.

В 87-а минута Политино достави добра топка за Стефан Гаврилов, а полузащитникът опита техничен удар, с който да преодолее Дебърлиев, но стражът на Хебър отново бе подготвен и успя да спаси, донасяйки точка на домакините.

В четвъртата минута на добавеното време Вини Трибуле бе изведен сам срещу вратаря, а нападателят стреля в близкия ъгъл за 0:1. Пет минути след това след преразглеждане с ВАР Ангел Бастунов бе изгонен с директен червен картон, след като атакува противников състезател, вдигайки крака опасно високо, застрашавайки съперника.

След равенството Хебър е 14-и с 30 точки и една по-малко от 13-ия Пирин. Берое е на 11-ото място с 42 пункта.

ХЕБЪР - БЕРОЕ 0:1
0:1 Вини Трибуле (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
9 - Вратарят на Берое Родриго Ачинели бе фаулиран от защитника на Хебър Жоао Сеско и се наложи медицинският щаб на заралии да му окаже помощ.
12 - Ангел Бастунов получи жълт картон за грубо нарушение срещу Карлос Алгара.
33 - Домакините имаха претенции за дузпа, заради игра с ръкана Винни Трибуле, но след кратка консултация със своите колеги отговарящи за системата ВАР, главният съдия Петър Кузев даде знак играта да продължи.
36 - Удар отдалеч на Федерико Санети прати топката покрай вратата, пазена от Петър Дебърлиев.
40 -  Йоан Н'зи пусна късо за Атанас Кабов, който пробва късмета си от далечна дистанция, но не сполучи и топката излетя над вратата.
45+2 - Удар на Божидар Пенчев от фаул не затрудни Родриго Ачинели.
45+3 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Лазар Марин допусна грешка при изнасянето на топката и я подари на Вини Трибуле, който не се поколеба да стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му бе доста неточен.
57 - Архан Исуф центрира отдясно и намери включилия се в нападение Георги Каракашев във вратарското поле, като дефанзивният халф засече топката с глава, но я прати над вратата на Берое.
67 - Ангел Бастунов направи добър пробив през центъра и нанесе неточен удар към вратата на Берое от около 20-ина метра.
78 - Уерик Каетано стреля с левия крак към близкия ъгъл, но Петър Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.
79 - Вини Трибуле шутира от удобна позиция, но изключително неточно.
82 - Уерик бе изведен от Стефан Гаврилов на стрелкова позиция отдясно в наказателното поле, но Дебърлиев се справи.
87 - Франсиско Политино добре намери Стефан Гаврилов, който пробва технично да преодолее Дебърлиев, но капитанът на Хебър бе заел добра позиция и изби в корнер.
90+3 - Стилиян Тисовски пробва рефлекса на Ачинели, но стражът на Берое улови без всякакви проблеми.
90+4 - ГОООЛ за Берое! Франсиско Политино пусна великолепно извеждащо подаване за Вини Трибуле, който се измъкна от засадата и се откъсна от защитата на Хебър, като остана очи в очи с Петър Дебърлиев и го преодоля с презицен изстрел в близкия ляв ъгъл за 0:1.
90+9 - Ангел Бастунов получи директен червен картон след намеса на ВАР заради брутално влизане в краката на Стефан Гаврилов.
90+10 - Край на мача! Хебър загуби у дома от Берое с 0:1.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 3. Богомил Божуркин (6114. Олексий Збун), 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 13. Архан Исуф  -  75. Йоан Н‘зи, 99. Георги Каракашев (7584. Стилиян Тисовски), 21. Божидар Пенчев (8844. Николай Николаев) - 11. Атанас Кабов (6117. Марк-Емилио Папазов), 29. Шейх Диаманка (759. Николас Пенев), 10. Ангел Бастунов
Резерви: 88. Мартин Янков – 9. Николас Пенев, 14. Олексий Збун, 17. Марк-Емилио Папазов, 18. Иван Дишков, 23. Сашо Лебанов, 44. Николай Николаев, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски
Треньор: Любослав Пенев

Берое: 23. Родриго Ачинели – 18. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго (К), 14. Викторио Вълков  - 7. Федерико Санети (7812. Темитопе Акинжогунла), 11. Уерик Каетано (90+321. Дамян Йорданов), 19. Карлос Алгара , 20. Сегундо Пачаме (64' - 24. Стефан Гаврилов), 15. Енцо Еспиноса (78' - 6. Жорди Говеа ) -  9. Франсиско Сагардия  (6410. Франсиско Политино), 91. Вини Трибуле
Резерви: 1. Артур Мота  – 6. Жорди Говеа, 10. Франсиско Политино, 12. Темитопе Акинжогунла , 16. Денислав Станчев, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Съдия: Петър Кузев
ВАР: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР