Левски постигна втора убедителна победа в новото първенство, надигравайки категорично с 4:0 Ботев (Враца). Първото домакинство на "сините" за сезона беше посетено от повече от 10 хиляди зрители, които си тръгнаха радостни след успеха на тима на Станислав Генчев. След като на старта Левски отвя с 6:1 Локомотив (София), тази вечер беше победен и Ботев (Враца).

Появилият се като резерва Асими Фадига блесна с две попадения - в 66-ата и 90-ата минути. Началото на головото шоу даде Евертон Бала, който откри резултата в 41-ата минута. Между головете на Фадига точен беше Джавад Ел Джемили - в 79-ата минута.

Преди мача Наско Сираков награди със специална купа бившата звезда на тима Уелтън, който дойде от Япония, за да подкрепи "сините". Бразилецът получи наградата си за Най-добър нападател в Първа лига" за 2023 година. Уелтън направи обиколка на стадиона и получи бурните аплодисменти от феновете.

Марин Петков също бе награден с отличието за Най-добър млад футболист.

Играчите на Станислав Генчев се радваха на мощна подкрепа от трибуните, но в началото действаха леко стъписани и не успяваха да създадат ситуации пред вратата на гостите от Враца.

В 11-ата минута попадение на Браян Переа бе отменено, след като Даниел Генов, който отправи първия удар към Пламен Андреев, бе в засада.

"Сините" отвърнаха с първото си чисто положение чак в 27-ата минута. Тогава Ел Джемили изведе Алекс Колев зад защитата на гостите. Голмайсторът на Efbet Лига от миналия сезон стреля силно с левия крак, но Федерико Рубио изби в корнер. След последвалия ъглов удар топката попадна в Майкон, който също пробва рефлекса на вратаря на Ботев (Враца).

В 34-ата минута грешка на Цунами за малко да доведе до попадение във вратата на Левски. Капитанът на "сините" тръгна да финтира Даниел Генов пред дъгата на наказателното, опитният играч на врачани отне топката от бразилския защитник и нанесе удар по земя, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Пламен Андреев.

В 36-ата минута Кристиан Димитров стреля мощно, но извън целта. Цунами пък пропиля шанс с глава в 38-ата минута.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (Враца) 4:0
1:0 Eвертон Бала (41), 2:0 Асими Фадига (66), 3:0 Джавад Ел Джемили (79), 4:0 Асими Фадига (90)

Най-важното от мача по минути:
* Преди мача любимецът на "сините" фенове Уелтън се появи на терена. Продаденият през зимата в Япония бразилец беше награден от мажоритарния собственик на Левски Наско Сираков.
1 - Начало на срещата.
6 - Удар на Даниел Генов беше блокиран от Ван дер Каап.
11 Отменен гол! Браян Переa изпрати топката във вратата на Левски, но имаше засада и попадението логично не беше зачетено.
23  Защитникът на гостите Мартин Бачев фаулира грубо Александър Колев и получи жълт картон от главния съдия, но страничният рефер вдигна засада на нападателя на Левски и картонът за играча на Ботев (Враца) беше отменен.
27  Джавад Ел Джемили изведе отлично Алекс Колев зад отбраната на Ботев. Нападателят преодоля Мартин Бачев и стреля от малък ъгъл, Федерико Бариос спаси с крак.
34  Даниел Генов пропусна отличен шанс за гол. Цунами допусна фрапантна грешка, след като тръгна да финтира Генов пред дъгата на наказателното на Левски. Крилото на врачани отне топката от бразилския защитник и нанесе удар по земя, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата на Пламен Андреев.
41  ГОЛ! 1:0 за Левски след попадение на Евертон Бала. Нападателят получи топката на лявото крило и от ъгъла на наказателното поле стреля силно, получи се лек рикошет и Федерико Бариос не успя да спаси.
44  "Сините" претендират за дузпа за игра с ръка на Мартин Бачев след удар на Алекс Колев.
45 - Съдията Кристиян Колев е категоричен - няма 11-метров наказателен удар.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
------------------
46 - Начало на второто полувреме.
59  Жълти картони за Майкон и Кондраков, които се спречкаха край тъчлинията.
63  Мустафа Сангаре се включи отлично и можеше да асистира секунди след появата си на терена. Нападателят центрира отляво към Алекс Колев, който засече с глава, Бариос спаси.
65 - Пламен Андреев улови топката след удар на Чавдар Ивайлов.
66  ГОЛ! Асими Фадига реализира за 2:0 за Левски. Ел Джемили напредна отляво и центрира към Мустафа Сангаре. Новият нападател на "сините" беше надигран във въздуха от Меси Биатумусока, който изчисти топката, но право на крака на връхлитащия и непокрит около точката на дузпата Фадига и той я изпрати мощно в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.
79
 ГОЛ! 3:0 за Левски. Бубакар Траоре действа лошо и не изчисти топката пред наказателното си поле, което позволи на Джавад Ел-Джемили да му открадне. Халфът на "сините" стреля през човек силно край него и не остави никакви шансове на Бариос - 3:0.
90
ГОЛ! 4:0 след второ попадение на Фадига.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Левски победи Ботев (Враца) с 4:0.

Левски София (Bul)
ЛEВСКИ: 1. Пламен Андреев, 6.Цунами (к), 50. Кристиан Димитров, 5. Келиан ван дер Каап (70  30. Клеман Икенна), 3. Майкон , 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили  , 21. Алдаир, 88. Марин Петков (61  97. Aсими Фадига ), 17. Евертон Бала  (62  12.Мустафа Сангаре), 9. Александър Колев
Резерви: 13. Огнян Владимиров, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига
Треньор: Станислав Генчев

БОТЕВ (Враца): 34. Федерико Бариос,  11. Мартин Ачков, 33. Стефан Цонков, 20. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 8. Даниил Кондраков  (72   14.Марко Мажуга), 17. Чавдар Ивайлов (71  24. Мартин Смоленски), 70. Дилян Георгиев , 21. Бубакар Траоре, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа (к)
Резерви: 1. Любомир Василев, 7. Иван Василев, 14. Марко Мажуга, 32. Мартин Дичев, 24. Мартин Смоленски, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев
Треньор: Тодор Янчев

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Кристиян Колев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР