Aрда спечели с минималното 1:0 домакинството си на Крумовград. Мачът в Кърджали беше първи от програмата на втория кръг на Efbet Лига.

В герой за домакините се превърна Станислав Иванов. Нападателят на Арда реализира в 21-ата минута и това се оказа достатъчно за първата победа за тима на Александър Тунчев през сезона.

Мачът започна равностойно, като в първия четвърт час липсваха опасни ситуации. В 20-ата минута Борис Тютюков опита центриране към Чинонсо Офор, но Янко Георгиев внимаваше и улови топката без проблем. Секунди след това Арда успя да поведе при първия си точен удар. Станислав Иванов получи топката отдясно, навлезе към границата на наказателното поле и стреля технично към долния десен ъгъл на вратата на крумовградчани, наказвайки Янко Георгиев - 1:0.

Преди попадението обаче останаха съмнения за игра с ръка на Емил Виячки, но бурните претенции на гостите не бяха уважени от главния съдия Стоян Арсов.

В 34-тата минута Ренан Арияш се озова на отлична позиция, но ударът му беше много неточен. Пет по-късно Серкан Юсеин шутира право в ръцете на Анатолий Господинов. Малко преди почивката Юсеин отправи точен удар, стражът на домакините спаси.

В началото на втората част Рапосо също опита да преодолее Господинов с изстрел от пряк свободен удар, но без успех. Малко след това Ренан стреля от дистанция, но вратарят на кърджалийци отново не беше затруднен. В 55-ата минута Юсеин пусна отличен пас към Матей Шимич, който засече от въздуха, но топката се спря във външната страна на мрежата.

Малко преди да измине час игра от началото на мача Станислав Иванов беше близо до нов гол. Той получи добро подаване от Борислав Цонев и се справи с Янко Георгиев, след което обаче ударът му от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.

В 64-ата минута Серкан Юсеин беше изведен зад гърба на противниковата защита, но изстрелът му профуча покрай дясната греда. Малко преди края Станислав Иванов пусна страхотно подаване към резервата Стефан Статев, който стреля от движение, но Янко Георгиев се спави отлично и спаси. До края нямаше други ситуации и Арда се поздрави с трите точки.

АРДА - КРУМОВГРАД 1:0
1:0 Станислав Иванов (21)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
21  ГОЛ! 1:0 за Арда с попадение на Станислав Иванов. Фланговият футболист овладя топката отдясно, напредна и от границата на наказателното поле стреля технично, разписвайки се в долния десен ъгъл на Янко Георгиев. Преди попадението останаха съмнения за игра с ръка на Емил Виячки, но претенциите на гостите не бяха уважени от главния съдия Стоян Арсов.
45+2  Пропуск на Серкан Юсеин. Играчът на Крумовград отправи точен удар, който Господинов спаси.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Господинов спаси удар на Диего Рапосо.
55  Стражът на Арда с нова решителна намеса, този път след шут на Серкан Юсеин.
58  Станислав Иванов бе изведен отлично, преодоля Янко Георгиев, но от малък ъгъл не успя да завърши по най-добрия начин и топката излезе в аут.
64  Серкан Юсеин бе изпуснат от защитата на Арда, бе на чиста позиция и стреля, но на сантиметри от десния страничен стълб.
79  Станислав Иванов пусна отличен пас за Стефан Статев, а офанзивният футболист на Арда бе сам срещу вратаря, Янко Георгиев успя да спаси.
90+6 - Край на мача. Арда победи Крумовград с 1:0.

АР
ДА: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев , 18. Джелал Хюсеинов  (46  8.Йозгюр Аксака), 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 10. Борислав Цонев , 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов , 9. Чинонсо Офор
Резерви: 13. Петър Петров, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 15. Николай Жеков, 26. Бурак Акънджъ, 30. Иво Казаков, 34. Сарп Аясулу, 35. Димитър Велковски
Треньор: Александър Тунчев

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 24. Лазар Марин , 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо, 8. Ренан Арияш, 10. Серкан Юсеин (к), 9. Рафаел Фуртадо, 19. Наско Милев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 12. Никола Пранджев, 11. Александър Георгиев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 22. Ерол Дост, 18. Даниел Оливейра, 77. Октай Юсеин
Треньор: Атанас Рибарски

Кърджали, ст. "Арена Арда"
Съдия: Стоян Арсов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР