Спартак (Варна) и Локомотив (София) играят на „Коритото“ в мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят започна вихрено. Ивей Ромееш проби отдясно и отправи остро центриране по земя към Ахмед Ахмедов. Голмайсторът на Спартак и efbet Лига овладя, обърна се и от близка дистанция стреля, но Александър Любенов спаси. В ответната атака Локомотив поведе. Избита топка напред стигна до Анте Аралица, който подаде към Анисе Бру. Нападателят на гостите обаче се засуети и не успя да отправи изстрел веднага, като реши да подаде на Красимир Станоев и той отбеляза за 0:1.

В 13-ата минута гостите реализираха втори гол. Аралица отправи прекрасно диагонално подаване към нахлуващия в наказателното поле Анисе Бру. Той с едно докосване се справи с излезлия Мартин Величков и вкара в опразнената врата - 0:2.

В 22-ата минута отново Бру излезе на чиста позиция сам срещу Величков, този път вратарят на Спартак успя да избие. Малко след това Кристиан Илич проби отдясно, справяйки се с Ацка, и центрира към далечната греда. Там Виктор Митев също отправи центриране, но топката бе изчистена. Впоследствие обаче стигна до Илич, който от близко разстояние разстреля Любенов за 1:2.

До почивката "соколите" доминираха, но не успяха да изравнят.

Дъждът се усили през второто полувреме и условията станаха тежки за игра. В 53-ата минута Ацка стреля, Величков спаси. В 60-ата Спартак изравни. Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов на удобна позиция. Голмайсторът остана сам срещу Любенов и го преодоля за 2:2.

СПАРТАК (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Сф) 2:2
0:1 Красимир Станоев (2), 0:2 Aнисе Бру (13), 1:2 Кристиан Илич (28), 2:2 Ахмед Ахмедов (60)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
 ГОЛ! 1:0 за Локомотив (София). Анте Аралица изведе отлично Анисе Бру, който комбинира с Красимир Станоев и той се разписа, давайки преднина на "железничарите".
13
 ГОЛ! Второ попадение за гостите от София. Аралица направи страхотно подаване в дълбочина към Анисе Бру, който изпревари Виктор Митев, след което финтира Мартин Величков, за да прати топката в опразнената врата.
28
 ГОЛ! Кристиан Илич намали за Спартак - 1:2.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГОЛ! Ахмед Ахмедов се разписа за 2:2 след асистенция на Антонио Вутов.

СПАРТАК (Варна): 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 44. Ангел Грънчов, 4. Франьо Пърце , 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (к) , 14. Ромееш Ивей , 39. Антонио Вутов , 16. Кристиан Илич , 29. Ахмед Ахмедов
Резерви: 89. Никола Виденов, 6. Александър Цветков, 7. Бернардо, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 21. Па Конате, 77. Любослав Маринов, 88. Радослав Димитров, 99. Даниел Халачев
Треньор: Иван Цветанов

ЛОКОМОТИВ (Сф): 24. Александър Любенов (к), 47. Стефан Ламбезе, 26. Мамаду Диара, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 5. Атанасиос Пицолис, 31. Красимир Станоев , 3. Доналдо Ацка, 13. Селсо Рапосо, 29. Анте Аралица, 11. Анисе Бру
Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 18. Светослав Диков, 21. Кристиан Чачев, 22. Ивайло Найденов, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре
Треньор: Антон Велков

Варна, стадион "Спартак"
Съдия: Иво Андреев
ВАР: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР