Раздираният от проблеми Локомотив (Пловдив) загуби и от Крумовград. Футболистите на Любослав Пенев отстъпиха с 0:2 на "Лаута" в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Точни за Крумовград бяха Серкан Юсеин и Матеус Енрике през първото полувреме.

"Черно-белите" имат сериозни проблеми, след като стана ясно, че Христо Крушарски се оттегля от клуба. Редица директори и треньори от детско-юношеската школа вече подадоха оставки.

Отборът на Любослав Пенев вече е в серия от 4 поредни срещи без победа.

Мачът започна равностойно, а в осмата минута, като по чудо, домакините не останаха с човек по-малко. Георги Каракашев влезе остро на Божидар Кацаров, но главният съдия Петър Кузев показа само жълт картон. Малко след това Ангел Лясков отне топката пред наказателното поле на противника, финтира двама в синьо и стреля, но над напречната греда.

В 21-ата минута Матеус Eнрике шутира право в ръцете на Мартин Луков. Само 120 секунди по-късно гостите от Крумовград откриха резултата след светкавична контраатака. Момчил Цветанов пусна отличен пас към Матеус Енрике, който продължи към Серкан Юсеин и го изведе на отлична стрелкова позиция и халфът се разписа - 0:1.

Натискът на футболистите на Атанас Рибарски продължи. В 32-ата Крумовград дори стигна до втори гол. Защитата на Локо (Пд) отново се пропука, от което Матеус Енрике се възползва и се разписа - 0:2.

До почивката "смърфовете" имаха само един шанс, но удар на Жулиен Лами беше спасен от Янко Георгиев.

Още в първите секунди след почивката се стигна до ново неразбирателство в отбраната на "черно-белите". Рафаел Фуртадо се озова сам срещу Мартин Луков, но не успя да го преодолее. В 65-ата минута малко не стигна на Локомотив да намали изоставането си. Христо Иванов получи пас в наказателното поле, финтира противник и шутира към долния ляв ъгъл, но гредата помогна на Янко Георгиев.

В 68-ата късметът обърна гръб и на гостите, които също нацелиха страничния стълб - след изстрел на Диего Рапосо. До края "смърфовете" направиха отчаяни опити да вкарат поне почетен гол, но без успех и Крумовград постигна втората си поредна победа.

Отборът на Атанас Рибарски се изкачи до деветото място във временното класиране, изпреварвайки Локомотив (Пловдив), който вече е десети. Двата отбора имат по 12 точки.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - КРУМОВГРАД 0:2
0:1 Серкан Юсеин (23), 0:2 Матеус (32)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 - Добра възможност за Ангел Лясков, който преодоля няколко играчи на Крумовград и стреля, но над вратата на гостите.
23  ГОЛ! Крумовград поведе с 1:0 с попадение на Серкан Юсеин. Момчил Цветанов подаде на Матеус, бразилецът напредна отдясно и със страхотен извеждащ пас поднесе топката на Юсеин. Халфът, останал очи в очи с Мартин Луков, я прокара покрай вратаря на Локо и я изпрати в мрежата му.
32
ГОЛ! 2:0 за Крумовград. Момчил Цветанов прати топката в наказателното поле на домакините, където Рафаел Фуртадо чукна към Матеус Енрике, а той преодоля Луков.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------
46 - Начало на второто полувреме.
65 - ГРЕДА! Домакините можеха да намалят изоставането, но Христо Иванов удари греда.
68 - ГРЕДА! Серкан Юсеин подаде на Диего Рапосо, който навлезе в наказателното поле и стреля, но в гредата.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+6 - Край на мача.

ЛОКОМОТИВ (Пд): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев , 17. Николас Пенев, 6. Христо Иванов, 75. Йохан Н'зи, 14. Димитър Илиев (к), 99. Жулиен Лами
Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 3. Калоян  Костов, 12. Ефе Али, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков
Треньор: Любослав Пенев

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров (к), 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин , 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Ленков Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гуермуш
Треньор: Атанас Рибарски

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Петър Кузев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР