Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

ЦСКА победи с 2:0 Крумовград в контрола в Банско. Eдинственото за момента ново попълнение на "армейците" Иван Тасев се разписа в 78-ата минута с дебютното си попадение за "червените", а в 90-ата точен беше и юношата на клуба Наско Цеков.

Марселино Кареасо изведе ЦСКА с капитанската лента, а през втората част тя беше на ръката на Станислав Шопов.

"Армейците" започнаха срещу Крумовград с двама юноши на клуба - Георги Чорбаджийски и Марк-Емилио Папазов. Те се представиха на ниво в предишната проверка срещу Беласица (2:0) и днес отново получават шанс за изява от новия треньор Томислав Стипич.

Срещата пропусна Амос Юга, който тренира индивидуално, юношата Теодор Апостолов заради лека контузия в прасеца и Мартин Стойчев - възстановяващ се след операция.

Брадли де Ноойер също няма да вземе участие поради треньорско решение.

Крумовград можеше да поведе в третата минута, когато Патрик Луан се измъкна зад централните бранители на ЦСКА, но Бусато демонстрира класа и спаси изстрела на бразилеца.

Футболистите на Стипич отговориха с удар на Фаетон минута по-късно, който рикошира в крак на съперник и излезе в корнер.

В 12-ата минута Фаетон центрира опасно в малкото наказателно поле, но сантиметри не достигнаха на Хайнц да засече. Само 120 секунди по-късно Хайнц центрира отдясно по земя, Линдсет прескочи топката, която достигна до Георги Чорбаджийски. Младокът стреля над вратата, пропускайки отлична възможност за гол.

В 20-ата минута Християн Петров засече с глава, опитвайки да отбележи, топката излезе в аут. Малко след това "червените" имаха добра възможност за гол. Санянг отправи силен изстрел от 20-ина метра, който рикошира в крак на противник и се отби в напречната греда.

Секунди по-късно Серкан Юсеин се откъсна отдясно очи в очи с Бусато, бразилецът отново демонстрира класата си и спаси.

В 32-ата минута Марк-Емилио Папазов се възползва от грешка на капитана на Крумовград Божидар Кацаров, отне му топката и отправи силен изстрел, Янко Георгиев изби, получи се рикошет в тялото на Фаетон, след което стражът улови.

Пет минути след това Линдсет засече центриране отляво, ударът му преодоля Янко Георгиев, но в крайна сметка се спря в намиращия се на голлинията Фаетон, който предотврати сигурен гол за тима си. В 44-ата Хайнц стреля технично от двайсетина метра, опитният страж изби в корнер.

Втората част започна с много смени и опасна атака на ЦСКА. Улаус Скаршем изведе Папазов сам срещу вратаря, но нападателят не успя да го преодолее, а се оказа, че е бил и в засада, която бе маркирана. В 48-ата минута младият Юлиан Илиев засече на първата греда с глава центриране от корнер на Станислав Шопов, но ударът му излезе в аут.

Жълтите от Крумовград отговориха с пропуск на Патрик Луан в 50-ата минута, който засече с шпагат подаване по земя отдясно, но не уцели вратата на ЦСКА. В ответната атака Шопов шутира, Георгиев спаси.

В 53-ата Шопов изведе с едно докосване Марк-Емилио Папазов в наказателното поле, който стреля мощно, но в ръцете на вратаря. В 70-ата минута Стипич извади Сейни Санянг и Папазов и пусна в игра Емануел Шакич и Наско Цеков.

Усилията на "армейците" за гол се увенчаха с успех в 78-ата минута. След многоходова комбинация топката достигна Асен Дончев, който напредна и центрира остро по земята към Иван Тасев, а новото попълнение на ЦСКА не сгреши отблизо и отбеляза първото си попадение с червения екип - 1:0.

В 83-ата минута Ерол Дост можеше да изравни за Крумовград, но ударът му по земя премина покрай дясната греда.

В края "червените" стигнаха до ново попадение. Дебютният си гол вкара и юношата Наско Цеков, след страхотен пас на Станислав Шопов - 2:0.

Следващата проверка на ЦСКА ще бъде срещу Политехника Яш - в събота (29 юни) от 17:30 часа. Двубоят отново ще се играе на терените на комплекс "Евима" и ще бъде отворена за фенове и медии.

ЦСКА - КРУМОВГРАД 2:0
1:0 Иван Тасев (78), 2:0 Наско Цеков (90)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (46 - 25. Димитър Евтимов), 15. Тибо Вион (46 - 22. Асен Дончев), 13. Браян Кордоба (46 - 2. Лъчезар Иванов), 4. Християн Петров (46 - 28. Юлиан Илиев), 3. Сейни Санянг (72 - 17. Емануел Шакич), 26. Марселино Кареасо (к) (46 - 30. Петко Панайотов), 10. Джонатан Линдсет (46 - 8. Станислав Шопов), 16. Георги Чорбаджийски (46 - 7. Улаус Скаршем), 14. Тобиас Хайнц (46 - 18. Симеон Александров), 11. Матиас Фаетон (46 - 29. Иван Тасев  ), 24. Марк-Емилио Папазов (72 - 19. Наско Цеков  )
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 18. Симеон Александров, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 7. Улаус Скаршем, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов
Tреньор: Томислав Стипич

Крумовград
КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев (75 - 12. Николай Пранджев), 5.Матей Шимич (61 - 3.Калоян Пехливанов), 44.Божидар Кацаров (к) (61 - 4.Лукас Сантана), 23.Лазар Марин, 7.Момчил Цветанов (80 - 80. Денислав Палазов), 91.Вячеслав Велев, 8.Ренан Ареяш (61 - 22.Ерол Дост), 67.Матеус Соуса (61 - 2. Джунейт Али), 10.Серкан Юсеин (61 - 30. Жак Пехливанов), 17.Патрик Луан (61 - 19.Ламин Тал), 13.Диего Рапосо
Резерви: 12.Николай Пранджев, 3.Калоян Пехливанов, 4.Лукас Сантана, 22.Ерол Дост, 14.Стефан Попов, 30.Жак Пехливанов, 2.Джунейт Али, 77.Октай Юсеин, 19.Ламин Тал, 31.Николай Данаилов, 80.Денислав Палазов
Треньор: Атанас Рибарски