ЦСКА завърши 1:1 с шампиона Лудогорец на стадион "Българска армия" в дербито от 29-ия кръг в efbet Лига и трети кръг на шампионския плейоф. Али Соу (62) изведе домакините напред в резултата, а Дан Битон (71) изравни. „Армейците“ нямаха късмет и на три пъти удариха гредите, за да се стигне до шесто поредно шампионатно равенство между двата тима - четири нулеви ремита и две с по един разменен гол. Така "червените" направиха 14-и безуспешен опит да победят „орлите“ на свой терен – вече 9 равенства и 4 победи за тима от Разград, който остава непобеден вече 34 мача за първенство.

Първото полувреме на срещата предложи много напрегнати, любопитни моменти, емоции и за двата тима, греда, отменен гол и две доста дискусионни ситуации. Първият удар по посока на едната от двете врати стана факт в четвъртата минута, когато Ахмедов стреля от границата на наказателното поле в опит да намери близкия ъгъл на Стоянов, но в аут. Секунди по-късно домакините имаха отлична възможност да открият резултата. Евандро центрира отляво към Соу, таранът изпревари Григоре и отправи удар с глава, изпращайки топката в лявата греда.

В 9-ата минута ЦСКА пропусна още една добра възможност. След центриране отдясно Евандро шутира от пет метра, но след рикошет в тялото на Сисиньо топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Гълъбов подаде с глава към Соу, таранът отклони леко топката, а тя премина на сантиметри покрай дясната греда.

В 14-ата минута Каули нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Чибота, който реализира на празна врата. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада, тъй като Занев бе покрил Чибота. Гостите заиграха по-добре и Бусато се намеси решително след удари на Антон Недялков и Каули. Три минути преди края на първата част. В 42-ата минута Недялков отправи истински снаряд от 23-24 метра, но Бусато отново внимаваше и боксира.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След почивката в 57-ата минута домакините за втори път в мача нямаха късмет и гредата им попречи да стигнат до гол. Тиаго Родригес отправи страхотен шут от далечна дистанция и топката се отби от напречната греда. Пет минути по-късно обаче "червените" успяха да поведат. Тиаго Родригес изведе Али Соу зад защитата на "орлите" и нападателят напредна, след което с мощен удар се разписа за 1:0.

Радостта на домакините не бе твърде дълга, тъй като в 71-ата минута влезлият като резерва Дан Битон изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и изравни за 1:1. Две минути след това Сисиньо проби отдясно и Битон пропусна от близка дистанция, след като ударът му бе блокиран.

В 78-ата минута ЦСКА имаше страхотен шанс отново да поведе, но за трети път нацели греда, в този случай след силен шут на Али Соу. До края на мача съперниците не успяха да стигнат до попадение и си поделиха по точка.

След равенството ЦСКА събра 53 точки и се изравни по този показател с втория Левски, като двата тима имат аванс от една точка пред Славия и три пред Локомотив (Плодвид). Лудогорец е на върха с 69 точки.

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Али Соу (62), 1:1 Дан Битон (71)

Най-интересното от срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
4 - Неточен удар на Ахмедов след пас на Али Соу
5 - ГРЕДА за ЦСКА! Али Соу отрправи удар с глава и топката срещна лявата греда на пазената от Владислав Стоянов врата
9 -  Евандро имаше претенции за дузпа, след като отправи удар отблизо и топката се отби в тялото на Сисиньо и излезе в корнер
11 - Гълъбов засече топката при центриране в наказателното поле, тя се отбива в един от краката на Соу и мина на сантиметри от целта
13 - Точен удар на Антон Недялков и добра намеса на Густаво Бусато
14 - Лудогорец стигна до гол чрез Мавис Чибота, но той не бе признат заради засада, каквато на повторенията не се видя
22 - Бомбен шут на Каули и Бусато се справя, след което топката е избита от защитниците
30 - Евандро центрира, топката се отби в Сисиньо и излезе в корнер, а "червените" пак имаха претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена
42 - Недялков отправи истински снаряд от 23-24 метра, но Бусато отново внимаваше и боксира
45 - Край на първата част!
...............................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле след съприкосновение с Абел Анисе, но не получи дузпа, а жълт картон за симулация
55 - Чибота излезе само срещу Бусато, но е отсъдена засада
57 - ГРЕДА за ЦСКА! Тиаго Родригес отправи страхотен удар от далечна дистанция и топката срещна напречната греда
62 - ГОООЛ за ЦСКА! Тиаго Родригес изведе Али Соу зад защитата на гостите и нападателят се разписа с мощен удар за 1:0
68 - Далечен и неточен удар на Греъм Кери над вратата на "орлите"
71 - ГОООЛ за Лудогорец! Дан Битон изпълни перфектни пряк свободен удар за 1:1
73 - Пропуск на Дан Битон от близка дистанция след пробив на Сисиньо отдясно
78 - ГРЕДА за ЦСКА! За трети път гредата се оказа верен помощник на Владислав Стоянов, като в този случай това се случи след силен удар на Али Соу
82 - Каули сгреши и при контраатаката на ЦСКА се стигна до опасно центриране отдясно, но Стоянов се намеси решително и боксира топката
90+2 - Край на мача! ЦСКА и Лудогорец завършиха 1:1 за шесто поредно шампионатно равенство.

Съставите
ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон (83 5. Йоан Бауренски), 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери , 10. Евандро, 20. Тиаго Родригес , 22. Али Соу , 23. Ахмед Ахмедов (73 17. Енрике Рафаел)
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 4. Божидар Чорбаджийски, 17. Енрике Рафаел, 21. Едвин Джеси, 5. Йоан Бауренски, 29. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Стамен Белчев

Лудогорец: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо , 5. Георги Терзиев, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота (89 22. Джордан Икоко), 17. Жоржиньо (65 8. Дан Битон ), 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи (70 18. Светослав Дяков), 88. Вандерсон (71 7. Димо Бакалов), 95. Каули Оливейра
Резерви: 33. Ренан дос Сантос, 6. Талеб Тауата, 7. Димо Бакалов, 8. Дан Битон, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 30. Козмин Моци
Треньор: Павел Върба

София, стадион "Българска Армия"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация