Левски спечели с 1:0 гостуването си на Крумовград в Коматево след гол на капитана Цунами в 92-ата минута. Срещата от 34-ия кръг бе историческа за българското съдийство, след като за първи път жена ръководи двубой от елита - Християна Гутева.

Преди мача 33-годишната красавица получи букет от съдийската колегия. Двата клуба също се бяха подготвили и й подариха фланелки. Тази на Левски беше с изписана фамилията й на гърба.

Гутева се представи успешно с ръководеното на срещата, за което й помогнаха и футболистите, които не си позволиха много грубости. Единствено Хосе Кордоба получи жълт картон - след нарушение срещу Патрик Луан.

Отборът на Станислав Генчев бе в серия от 15 поредни мача без загуба, като в миналия кръг завърши 2:2 с ЦСКА на "Васил Левски". Възпитаниците му останаха на секунди от продължаване на успешното си постижение, но попадението на Цунами в края ги разочарова. Както е известно, Генчев се очаква да започне работа на "Герена", сядайки на горещия стол на напускащия Николай Костов.

За "сините" това е втора поредна победа след обрата срещу Локомотив (Пловдив) с 2:1 в миналия кръг. Авторът на втория гол на "Лаута" Рикардиньо днес остана резерва. Сънародникът му Цунами се разписа във втори пореден мач, след като бе точен и срещу "смърфовете".

Левски можеше рано да поведе срещу Крумовград, но в четвъртата минута гредата спаси домакините - след силен удар на Евертон Бала от двайсетина метра.

В 14-ата минута възпиниците на Николай Костов осъществиха добра комбинация по дясното крило. Тя завърши с шут в аут на Джавад Ел Джемили. Три минути по-късно Асен Митков стреля над вратата, пазена от Янко Георгиев.

35-годишният страж на Крумовград днес записа мач номер 200 в българския елит.

В 28-ата минута отново гредата се оказа верен негов помощник. Този път Патрик-Габриел Галчев пропусна да отбележи. Играчът на Левски отправи мощен далечен изстрел, Георгиев успя с върха на пръстити да отклони топката и тя се отби в напречната греда.

В 42-ата минута Александър Колев беше изведен сам срещу Пламен Андреев от Джуниет Али и реализира, но попадението правилно беше отменено поради засада. Голмайсторът на първенството очевидно знаеше, че е зад гърба на защитата на Левски и не се зарадва след отбелязването на гола.

В 54-ата минута Янко Георгиев улови удар на Галчев. В 67-ата след неразбирателство в наказателното поле на Крумовград топката се озова в Асен Митков, който стреля неточно.

В края Николай Костов засили нападателната мощ, включвайки в игра Рикардиньо и Билал Бари. В 80-ата минута „сините“ имаха добър шанс. Асен Митков центрира от фаул, а Цунами на задна греда засече с глава, Янко Георгиев отново спаси.

Късметът се усмихна на "сините", които днес играха в жълто. Патрик Мислович центрира от ъглов удар, Кристиан Димитров се извиси и уцели греда, а при добавката Цунами реализира победното попадение - 0:1.

КРУМОВГРАД - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Цунами (90+2)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4  ГРЕДА! Силен удар от дистанция на Евертон Бала се отби в напречната греда.
10 - Далечен изстрел на Джунейт Али, топката прелетя покрай дясната греда на вратата на Пламен Андреев.
21  Първи жълт картон в мача. Християна Гутева санкционира Хосе Кордоба, който фаулира Патрик Луан пред наказателното поле на Левски.
29  ГРЕДА! Топовен изстрел на Патрик-Габриел Галчев от дистанция, Янко Георгиев изби топката с върха на пръстите си и тя се отби в напречната греда.
42  ОТМЕНЕН ГОЛ! Джуниет Али изведе отлично Александър Колев зад защитата на Левски, голмайсторът остана сам срещу Пламен Андреев и реализира, но не се зарадва, тъй като знаеше, че е в засада. Системата ВАР потвърди това и нулевото равенство се запази.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Точен удар на Галчев по земя, Янко Георгиев улови топката.
65 Николай Костов търси промяна с включването на нападателите Рикардиньо и Билал Бари. Ел Джемили и Евертон Бала са сменени.
67 - Удар на Асен Митков, топката излезе в аут, прелитайки покрай лявата греда.
80  Спасяване на Янко Георгиев, след като Цунами засече опасно с глава центрирана от Асен Митков топка.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2  ГОЛ! Левски стига до победата, Цунами се разписа. Кристиан Димитров засече центриране от корнер на Марин Петков и нацели лявата греда, топката се оказа право при непокрития капитан Цунами, който отблизо отбеляза с глава.
90+3 Край на мача. Левски победи Крумовград с 1:0.

Крумовград
КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 2. Джуниет Али (90+4  30.Жак Пехливанов), 8. Ренан Арияш, 13. Диего Рапосо (90+4  77.Октай Юсеин), 17. Патрик Луан, 10. Серкан Юсеин (72   80.Китан Василев), 9. Александър Колев (к)
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 12. Николай Пранджев, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев, 30. Жак Пехливанов, 14. Николай Данаилов, 3. Калоян Пехливанов, 20. Джунейт Яшар, 6. Денислав Палазов
Треньор: Станислав Генчев

ЛEВСКИ
1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами (к) , 8. Карлос Охене, 10. Асен Митков (85  23.Патрик Мислович), 7. Фабио Лима (85  97.Асими Фадига), 11. Джавад Ел Джемили (65  9.Рикардиньо), 17. Евертон Бала (65 19.Билал Бари),  88. Мартин Петков (89  50.Кристиан Димитров)
Резерви: 99. Иван Андонов, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 23. Патрик Мислович, 24. Хоакин Фернандес, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Коматево, Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика"
Съдия: Християна Гутева

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР