Лудогорец II направи 2:2 с Янтра (Габрово) в мач от 26-ия кръг на Втора лига. Двата отбора премериха сили на стадион "Гнездо на орли" в Разград.

Срещата не започна добре за домакините, които получиха гол от дузпа в шестата минута. Точен бе капитанът на гостите от Габрово Петър Казаков. Главният съдия Денислав Сталев посочи бялата точка заради игра с ръка в наказателното поле на Георги Терзиев. В 23-ата минута Янтра бе близо до втори гол, но със страхотна намеса Дамян Христов извади в корнер опасен шут на Тони Иванов. Малко по-късно отново стражът бе на мястото си и улови удар с глава от упор на Даниел Гаджев.

"Орлите" изравниха в 31-ата минута. Националът Доминик Янков, който се възстанови от контузия, се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле.

След почивката Тони Иванов бе изгонен от игра в 51-та минута за втори жълт, респективно червен картон. В 65-ата минута Владислав Найденов потърси далечния горен ъгъл на вратата от границата на наказателното поле, но малко не му достигна да отбележи. Пет минути по-късно Димитър Илиев нахлу отляво и центрира за Хюсеин Кельовлуев, който засече топката акробатично от въздуха и я прати в мрежата за 2:1.

В 86-ата минута съдията Денислав Сталев отсъди втора дузпа, след като прецени, че Ивайло Михайлов е блокиран непозволено в наказателното поле. В 88-ата Петър Казаков отново бе точен от бялата точка за крайното 2:2.

След ремито Янтра е на 14-ото място с 29 точки. Първият тим под чертата също е с толкова - Миньор (Перник). Лудогорец II има 40 точки и е пети.

В друг мач от кръга лидерът ЦСКА 1948 II се наложи с 2:0 при гостуването на Беласица след голове на Марио Топузов и Стелиян Добрев.

ВТОРА ЛИГА - 26 КРЪГ:

От 13 април (четвъртък)
Крумовград - Марица 2:1

1:0 Цветелин Радев (37), 2:0 Димитър Аврамов (53-автогол), 2:1 Веселин Марчев (93)

От 14 април (петък)
Етър - Миньор (Перник) 2:0

1:0 Крум Стоянов (76), 2:0 Емануил Личев (82)

Витоша - Спартак (Плевен) 2:2
0:1 Васил Шопов (4), 1:1 Кристиян Кочилов (12), 1:2 Теодор Димитров (21-автогол), 2:2 Кристиян Кочилов (44-дузпа)

Монтана - Литекс 0:1
0:1 Илиян Капитанов (29)

Добруджа - Созопол 2:0
1:0 Божидар Чуканов (44), 2:0 Слави Статев (90+2)

Ботев Пд II - Дунав Русе 0:0

На 17 април (понеделник)
Беласица - ЦСКА 1948 II 0:2

0:1 Марио Топузов (11), 0:2 Стелиян Добрев (28)

Спортист (Своге) - Струмска слава (Радомир) 3:1
1:0 Петър Вуцов (23), 1:1 Димитър Стоянов (26), 2:1 Слав Петков (65), 3:1 Георги Николов (78)

Лудогорец II - Янтра 2:2
0:1 Петър Казаков (6-дузпа), 1:1 Доминик Янков (31), 2:1 Хюсеин Кельовлуев (70), 2:2 Петър Казаков (88 - дузпа)