Най-добрата футболистка на България Симона Петкова реализира нови два гола в швейцарското първенство. Това се случи при победата на Аарау с 3:0 като гост на Ивердон в мач от Суперлигата при жените.

Националката ни отново бе сред най-добрите на терена и успя да запише името си сред голмайсторите във втори пореден мач.

В 49-ата минута Петкова се разписа за 2:0, а само няколко минути по-късно подпечата успеха на тима си - 3:0.

Това е и втора поредна победа за Аарау след 5:1 преди седмица срещу Раперсвил Йона. Симона Петкова и компания събраха 16 точки и се изкачиха на седмото място, изпреварвайки Люцерн.

29-годишната българка се премести в Аарау през зимата, след като се възстанови от травма в глезена. Преди това тя играеше отново в швейцарската женска лига - първо в Лугано, а след това и в Йънг Бойс (Бeрн).