Николай Киров-Белия започна по отличен начин престоя си на треньорската скамейка на ЦСКА 1948. "Червените" размазаха с 5:1 Ботев (Враца), след като изоставаха в резултата, в среща от седмия кръг на Еfbet Лига.

Преди двубоя ЦСКА 1948 беше последен в класирането, но тази вечер изглеждаше преобразен и заслужено се поздрави с първата си победа в новото първенство. Киров пусна титуляри и тримата играчи, които го последваха от Арда при "червените" - Крум Стоянов, Емил Мартинов и Деян Лозев. Първият дори вкара гол.

Воденият от Даниел Моралес Ботев (Враца) поведе в резултата в 25-ата минута чрез Юлиан Ненов. Само две минути след това обаче домакините от ЦСКА 1948 изравниха. Симеон Петров преодоля Ненов и прати топката във вратата на Красимир Костов - 1:1. В 31-ата минута момчетата на Николай Киров обърнаха резултата. Георги Русев асистира на Крум Стоянов, който вкара за 2:1.

До почивката точен беше и Русев - в 38-ата минута - 3:1.

В края на двубоя врачани бяха наказани още от Симеон Петров, който се разписа за втори път в срещата в 85-ата минута, а в 88-ата и Денислав Александров попадна в прегръдките на съотборниците си - 5:1.

ЦСКА 1948 събра 4 точки и е на 12-ата позиция. Ботев (Враца) е седми с 9 точки. В следващия кръг "червените" гостуват на Левски, а футболистите на Даниел Моралес се изправят срещу ЦСКА във Враца.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

ЦСКА 1948 - БОТЕВ (Враца) 5:1
0:1 Юлиан Ненов (25), 1:1 Симеон Петров (27), 2:1 Крум Стоянов (31), 3:1 Георги Русев (38), 4:1 Симеон Петров (85), 5:1 Денислав Александров (88)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
25  ГОЛ! Гостите от Враца поведоха - 0:1. Юлиан Ненов преодоля Симеон Петров в наказателното поле на "червените" и реализира с левия крак.
27
 ГОЛ! ЦСКА 1948 бързо изравни - 1:1. Снажният Симеон Петров се извиси при центриране от ъглов удар и вкара с глава във вратата на Красимир Костов.
31
 ГОЛ! "Червените" правят пълен обрат и вече водят с 2:1.  След центриране отдясно и разбъркване в наказателното поле на Ботев, топката стигна в Георги Русев, който видя непокрития Крум Стоянов и му подаде, а за новото попълнение на ЦСКА 1948 не бе проблем да вкара от близка дистанция.
38
 ГОЛ! Георги Русев също бележи - 3:1 за ЦСКА 1948. Халфът притича до скамейката и взе фланелка с името на Ангел Лясков, показвайки, че посвещава попадението на контузения си съотборник.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
59  Отменен гол за ЦСКА 1948. Ивайло Чочев вкара с далечен удар. Попадението обаче е отменено след преглед на ситуацията с ВАР. Маркирано бе нарушение на национала.
82 - Пропуск на Симеон Петров.
85  ГОЛ! Симеон Петров все пак успява да вкара второ попадение в мача, ЦСКА 1948 вече води с 4:1.
88  ГОЛ! Денислав Александър също се разписа, след като нахлу в наказателното поле на гостите и прокара топката покрай Костов - 5:1.
90+4 - Край на мача. ЦСКА 1948 отвя Ботев (Враца) с 5:1 при дебюта на Николай Киров.

ЦСКА 1948:
29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров , 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 6. Деян Лозев (88  7. Марио Топузов), 77. Крум Стоянов  (86  3. Димитър Пиргов), 37. Емил Мартинов (87  8. Ивайло Климентов), 18. Ивайло Чочев, 11. Денислав Александров , 10. Георги Русев  (78  20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов (87  98. Валентин Йосков)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 3. Димитър Пиргов, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов, 20. Ангел Бастунов, 5. Михаил Минков, 98. Валентин Йосков
Треньор: Николай Киров

БOTEВ (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 6. Антонио Георгиев (46  11. Виктор Василев), 20. Дориан Бабунски, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 16. Матеус Касини (46  88. Йоан Бауренски ), 21. Сержиньо (67  24. Стефан Гаврилов), 94. Юлиан Ненов  (85  9. Георги Николов), 15. Мирослав Маринов (46  28. Красимир Тодоров)
Резерви: 1. Христо Георгиев, 11. Виктор Василев, 9. Георги Николов, 30. Гонсало Виейра, 88. Йоан Бауренски, 24. Стефан Гаврилов, 28. Красимир Тодоров
Треньор: Даниел Моралес

София, ст. "Васил Левски"
Съдия: Васимир Ел Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия