Борислав Цонев се завърна с гол за Левски, след като дълго време беше извън терените заради тежка контузия и последвала операция. Той отбеляза второто попадение за "сините" при победата с 2:0 над Царско село в срещата от първия кръг на плейофите за седмото място, даващо право на участие в баража за Лига Европа.

Срещу тима на Антони Здравков Левски най-после успя да прекъсне головата си суша oт 6 часа и 14 минути и четирите поредни срещи без победа в шампионата. 17-годишният талант Марин Петков откри резултата в деветата минута, а Цонев влезе на смяна и в 88-ата подпечата успеха на "сините".

Избраниците на Живко Миланов, който и в този мач води Левски заради отсъствието на Славиша Стоянович, започнаха по-активно срещата. В четвъртата минута Джони Пласид не позволи на Мартин Петков да му вкара, избивайки топката със страхотен рефлекс.

В 9-ата обаче "сините" ликуваха. Андриан Краев и Мартин Петков се пребориха за топката в центъра на терена, Здравко Димитров проби и изведе Марин Петков на чиста позиция и 17-годишният талант вкара - 0:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Две минути по-късно капитанът на Левски Мартин Райнов стреля от дистанция, но след рикошет топката излезе в ъглов удар. Четвърт час след началото Димитър Костадинов преодоля противник и отправи опасен шут по посока вратата на Микулич, но встрани от целта.

В 24-ата минута Андерсон Кордейро центрира отляво, Димитър Костадинов засече, но след рикошет в тялото на Начо Монсалве топката излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Лъчезар Балтанов стреля високо над вратата.

Десет минути преди почивката Мартин Петков пропусна възможност да удвои преднината на Левски, след като Пласид се намеси отлично.

В 41-ата минута Драган Михайлович сбърка и подари топката на Реян Даскалов, който моментално стреля. Въпреки че Микулич не бе подготвен за изстрел, успя да реагира навреме и спаси.

В началото на втората част Левски имаше много добра възможност за втори гол. Патрик Габриел-Галчев подаде към Краев, който успя да преодолее двама защитници и да стреля от малък ъгъл, Пласид обаче се намеси решително и спаси.

В 60-ата минута Димитър Костадинов направи пропуск от чиста позиция. В 79-ата след центриране отдясно, Мартин Петков отправи опасен удар, който бе отразен от Пласид. Стражът на Царско село изпусна топката и даде шанс за добавка на Начо Монсалве. В последния момент Пласид поправи грешката си и не допусна втори гол във вратата си.

Осем минути преди изтичането на редовното време в игра за „сините“ след дълго отсъствие се завърна Борислав Цонев. Халфът замени голмайстора Марин Петков и влезе на терена под аплодисментите и на двете агитки. В 88-ата минута Боби Цонев подпечата победата, реализирайки за 2:0 на празна врата, след като преодоля Пласид.

Левски събра 31 точки и остана на девето място, като се приближи на три от Царско село. Седми е Черно море с 40, след като по-рано днес победи Ботев (Пловдив) с 3:1.

На "сините" предстои гостуване на Ботев (Пд) в неделя от 20:45 часа. Царко село и Черно море пък се изправят във Варна - също в неделя (от 18:30 часа).

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦАРСКО СЕЛО - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Maрин Петков (9), 0:2 Борислав Цонев (88)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4 - "Сините" пропуснаха да поведат. Марин Петков центрира към Мартин Петков, който стреля, а Джони Пласид спаси.
9  ГОЛ! Левски откри резултата - 0:1. 17-годишният Марин Петков се разписа, след като беше изведен по отличен начин от Здравко Димитров, пращайки топката във вратата на Царско село.
17 - Димитър Костадинов изпробва мерника си с удар от дистанция, топката прелетя покрай целта в аут.
33 - Марин Петков се нуждае от медицинска помощ след сблъсък с Попадийн. Андриан Краев пък получи кървене от носа малко преди това след съприкосновение с играч на домакините.
35 "Сините" пропиляха добър шанс за втори гол. След бърза контраатака Драган Михайлович успя да засече подаване на Мартин Петков, Джони Пласид скъси ъгъла и спаси майсторски.
38 - Силен изстрел от над 20 метра на Даскалов, топката профуча над напречната греда.
42 - Звонимир Микулич улови удар на Андерсон Кордейро.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Андриан Краев навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, Пласид спаси.
52 - Възможност и за Царско село! Емануил Манев се oзова на отлична позиция, но не успя да уцели целта.
60  Димитър Костадинов стреля, за късмет на "сините" топката излезе в аут.
74 - Лука се озова непокрит в наказателното поле на Левски и само добрата намеса на Микулич успя да предотврати попадение във вратата на "сините".
81  Възстановеният след операция Борислав Цонев се завръща в игра. Авторът на гола Марин Петков е заменен.
88  ГОЛ! Борислав Цонев подпечатва победата на Левски - 0:2. Халфът получи подаване от Мартин Петков, успя да преодолее Джони Пласид, за да ознаменува завръщането си с попадение.
90+4 - Край на мача. Левски победи Царско село с 2:0.

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански , 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро  (80  44. Карим Роси), 14. Христо Попадийн , 17. Реян Даскалов (к) , 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 98. Луи Нганиони
Резерви: 1. Михаил Иванов, 6. Антонио Георгиев, 7. Лесли Де Са, 8. Панайотис Лука, 44. Карим Роси
Треньор: Антони Здравков

ЛЕВСКИ: 1. Звонимир Микулич, 6. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 20. Начо Монсалве, 22.Патрик-Габриел Галчев, 4. Мартин Райнов (к), 11. Здравко Димитров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков  (81  10.Борислав Цонев ), 91. Драган Михайлович, 89. Андриан Краев
Резерви: 13. Николай Михайлов, 9. Стивън Петков, 10. Борислав Цонев, 19. Билал Бари, 31. Костадин Илиев, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов
Треньор: Живко Миланов

София, стадион "Арена Царско село"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение