Шампионът Лудогорец изпусна победата над Царско село у дома в мач от 9-ия кръг на efbet Лига - 1:1. Ихинио Марин даде преднина на тима на Павел Върба, разписвайки се от дузпа в 28-ата минута, а в 94-ата Лъчезар Балтанов наказа Пламен Илиев, донасяйки точката за отбора на Любослав Пенев.

Малко преди края Клаудиу Кешерю не успя да вкара от бялата точка и се превърна в грешник за "орлите". Дебютиралият за шампионите Кирил Десподов изработи 11-метровия наказателен удар. Националът ни беше резерва, а Върба го пусна в игра в 55-ата минута на мястото на Бернард Текпетей. Десподов се включи силно и засили нападателната мощ на домакините, които обаче пропуснаха редица положения и в крайна сметка взеха само точка от Царско село.

Taка "орлите" пропуснаха възможността да се завърнат на върха в efbet Лига и остават втори със 17 точки. Лидерът Локомотив (Пловдив) има 18 преди домакинството си на Арда (във вторник). Царско село е четвърти към момента с 13 точки.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Мачът на стадион "Хювефарма Арена" започна с натиск на домакините, които обаче не съумяха да създадат голова ситуация в началотo. В 5-ата минута Божидар Васев центрира опасно в наказателното поле на Лудогорец, където Георги Терзиев изби с глава. Постепенно избраниците на Върба установиха превес във владеенето на топката и логично стигнаха до първите си възможности. В 11-ата минута Елвис Ману от пряк свободен удар стреля в стената, а секунди по-късно Бернард Текпетей с чудесна индивидуална акция си освободи позиция за удар, който премина встрани от вратата на Царско село.

В 28-ата минута шампионите поведоха. Защитникът на Царско село Иван Бандаловски игра с ръка в наказателното поле. Реферът Георги Николов не се поколеба да отсъди дузпа, която беше реализирана от Ихинио Марин - 1:0.

В края на първото полувреме и пред двата отбора се откриха добри възможности. Защитникът на гостите Ивайло Марков центрира в наказателното поле, където Панайотис Лука се измъкна от бранителите на "орлите" и засече с глава, но над вратата. Секунди по-късно страхотна намеса на Джони Пласид попречи на Лудогорец да отбележи второ попадение. Стражът на гостите отрази удар на Каули Оливейра, а след това поправи неубедителната си изява, избивайки с крак добавката на Ихинио.

Дебют за Лудогорец в 55-ата минута направи Кирил Десподов, който замени един от най-активните до момента - Текпетей. Именно срещу бившия играч на ЦСКА беше нарушението за втората дузпа за "орлите" в мача. Кешерю обаче я пропусна в 83-ата минута, пращайки топката високо над вратата.

Времето се изнизваше, а в добавеното време, когато шампионите очакваха последния съдийски сигнал, се стигна до чудо за Царско село. В 94-ата минута Ивайло Марков центрира към вратата на Пламен Илиев, където Вердон беше неубедителен, а Лъчезар Балтанов се извиси и засече с глава, реализирайки за 1:1.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

ЛУДОГОРЕЦ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1
1:0 Ихинио Марин (28-дузпа), 1:1 Лъчезар Балтанов (90+4)

Най-интересните моменти от срещата:
1 - Начало на мача.
6 - Вратарят на гостите Джони Пласид се намеси решително и изби топката пред Бернард Текпетей.
11 - Елвис Ману изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле, топката срещна стената.
12 - Текпетей преодоля двама играчи на Царско село, но стреля в аут.
27   Дузпа за Лудогорец след игра с ръка на Иван Бандаловски в наказателното поле на гостите. Защитникът на Царско село получи жълт картон.
28  ГОЛ! 1:0 за шампионите след точно изпълнение на Ихинио Марин. Испанският нападател прати топката в долния ляв ъгъл на Джони Пласид.
41  Пласид не позволи на шампионите да поведат с 2:0. Стражът на гостите първо спаси удар на Каули Оливейра, а след това с крак изби добавката на Ихинио.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
55  Кирил Десподов дебютира за Лудогорец. Националът влезе в игра на мястото на Бернард Текпетей.
56  Ихинио отстъпва място на Клаудиу Кешерю.
58 - Силен удар на Десподов, топката прелетя встрани от вратата на Царско село.
60  Пласид с нова отлична намеса, спаси изстрел на Кешерю.
61  Пропуск на футболистите на Любо Пенев. Мирослав Будинов поднесе топката на главата на Стефан Христов, който не успя да я насочи точно, след като беше изпуснат от бранителите в зелено.
82  Дузпа за Лудогорец! Десподов беше повален от Ивайло Марков и съдията Георги Николов посочи бялата точка.
83  Няма гол! Кешерю стреля високо над вратата. Лудогорец продължава да води с 1:0.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4  ГОЛ! Гостите шокираха шампионите - 1:1. Резервата Лъчезар Балтанов отбеляза с глава, засичайки отлично центриране на Ивайло Марков отляво.
90+4 - Край на мача. Лудогорец и Царско село завършиха 1:1.

ЛУДОГОРЕЦ: 23.Пламен Илиев, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци , 24.Оливие Вердон, 22.Джордан Икоко, 18.Светослав Дяков , 7.Алекс Сантана , 10.Елвис Ману (89  25.Стефан Баджи), 37.Бернард Текпетей (55  11.Кирил Десподов), 95.Каули Oливейра  (71  64.Доминик Янков), 9.Ихинио Марин  (56  28.Клаудиу Кешерю)
Резерви: 27.Владислав Стоянов, 3.Антон Недялков, 11.Кирил Десподов, 25.Стефан Баджи, 28.Клаудиу Кешерю, 32.Жосуе Са, 64.Доминик Янков
Треньор: Павел Върба

ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 4.Ивайло Марков, 6.Антонио Георгиев, 8.Панайотис Лука (46  98.Стефан Христов), 10.Борис Галчев (78  25.Лъчезар Балтанов ), 93.Иван Бандаловски , 11.Андерсон Кордейро (64  7.Гианис Геролему), 14.Божидар Васев (86  21.Християн Чипев), 17.Реян Даскалов , 22.Луис Ферейра, 9.Мирослав Будинов
Резерви: 1.Михаил Иванов, 3.Мартин Кавдански, 7.Гианис Геролему, 25.Лъчезар Балтанов, 2.Дилян Георгиев, 21.Християн Чипев, 98.Стефан Христов
Треньор: Любослав Пенев

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Георги Николов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация