Националният отбор на България до 19 години завърши непобеден груповата фаза на европейските квалификации. В последен мач без значение за крайното класиране в пресявката възпитаниците на Александър Димитров изпуснаха Италия и завършиха при равенството 1:1.

Антонио Вутов откри резултата в 72-ата минута от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Дел Фабро срещу Борислав Цонев, което донесе на защитника червен картон. Веднага след подновяването на играта обаче Кречо върна попадението и възстанови равенството.

Въпреки че доигра мача с човек повече, отборът на България не успя да стигне до втори гол, който да донесе победата. Въпреки това "лъвовете" завършват като едноличен лидер класирането на Група 2 със 7 точки. Втори е Швеция с 6, трети Чехия с 3, а на дъното е Италия с 1 точка.

По същото време на нашия мач пък Швеция победи с 3:0 Чехия след голове на Танкович, Олсон и Бериша през първото полувреме.

Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 19 до 31 юли в Унгария.

България - Италия 1:1
1:0 Антонио Вутов (72-д.), 1:1 Лука Кречо (74);

България U19: Александър Любенов, Васил Попов, Преслав Петров, Христофор Хубчев, Александър Василев, Никола Колев, Антонио Вутов (86-Реян Даскалов), Радослав Цонев, Борислав Цонев, Станислав Дрянов (90-Димитър Велковски), Кирил Десподов (34-Стивън Петков)

Италия U19: Голини, Бера, Дел Фабро, Сома, Калабрия, Кречо, Кристанте, Пелегрини, Петричоне, Киурия, Кери