Ботев (Враца) не успя да победи Локомотив (Горна Оряховица) в домакинството си от 23-ия кръг на Втора лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" завърши 0:0. По този начин врачани не успяха да скъсят още повече дистанцията от лидера Царско село, който е на върха с 50 точки преди гостуването си утре на Лудогорец II. Ботев е втори с 46, а третият Локомотив (София) има 44 точки.

Единствената възможност през първата част на мача във Враца бе за домакините. В 24-ата миунта Боби Борисов засече с глава покрай страничния стълб. През втората част резервата Петър Атанасов стреля опасно от фаул, но топката уцели най-високия в стената - Симеон Иванов.

Малко по-късно гостите също създадоха първата си ситуация. Защитата изпусна Кевин Осеи, изстрелът му обаче от малък ъгъл нацели мрежата от външната страна.

В 87-ата Янаки Смирнов опита да донесе победата на Ботев (Врац), но Евгени Александров спаси.