ЦСКА падна с 2:3 от новака в елита Монтана в последната си лятна контрола. Преди началото на двубоя се състоя официалното представяне на отбора на "червените" за новия сезон, който беше подсилен с петима нови - Димитър Евтимов, Юнус Санкаре, Амос Юга, Юрген Матей и Жул Кейта.

Мачът се игра пред празни трибуни. Избраниците на Стамен Белчев започнаха по-активно, като в 9-ата минута Али Соу удари греда. При втората си възможност в срещата голмайсторът на "червените" се разписа. В 13-ата минута Соу отбеляза след асистенция на Енрике Рафаел - 1:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 35-ата минута новакът в елита, воден от треньора Никола Спасов, стигна до изравняване. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато, но Юрген Матей направи шпагат миг преди халфа да стреля към вратата на ЦСКА. При падането си Илиев неволно продължи топката към непокрития Борислав Балджийски, който на празна врата реализира за 1:1.

ЦСКА представи отбора, Белчев ще разчита на бивш голмайстор на Левски СНИМКИ

Домакините имаха претенции, че Балджийски е бил в засада, но съдията Петър Григоров беше категоричен, че попадението е редовно.

Все пак в края на полувремето ЦСКА отново поведе. Капитанът Валентин Антов вкара за 2:1, останал непокрит пред вратата на гостите, пазена от Марин Орлинов.

След почивката имаше по-малко ситуации пред двете врати. В 74-ата минута гостите от Монтана изравниха за втори път. Тони Тасев напредна по дясното крило, центрира в наказателното поле на домакините, където Росен Кръстев с елегантно докосване матира Димитър Евтимов, появил се в игра минути по-рано - 2:2.

Секунди преди края резервата на Монтана Валери Христов също наказа Евтимов и ЦСКА загуби с 2:3.

Преди този мач тимът на Стамен Белчев изигра още две контроли. ЦСКА надви с 2:0 Пирин (Благоевград) в мач от едно полувреме, след като беше прекратен заради проливен дъжд. Дни по-късно "червените" победиха Литекс с 5:2 секретна проверка в клубната си база в Панчарево.

ЦСКА започва новото първенство с мач срещу ЦСКА 1948 на "Васил Левски" (на 7 август от 20:00 часа). Монтана пък приема Арда ден по-късно.

efbet Лига - сезон 2020/2021

ЦСКА - МОНТАНА 2:3
1:0 Али Соу (13), 1:1 Борислав Балджийски (35), 2:1 Валентин Антов (44), 2:2 Росен Кръстев (74), 2:3 Валери Христов (90)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к) , 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родрогес, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 5. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Жул Кейта, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Митко Митков, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери
Треньор: Стамен Белчев

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 33. Стефан Цонков, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 13. Йордан Йорданов, 21. Борислав Балджийски , 16. Николай Цветков, 8. Тони Тасев, 11. Николай Минков
Треньор: Никола Спасов

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Петър Григоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Снимки: АНТОН УЗУНОВ