ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Aрда успя да вземе трите точки у дома срещу Ботев (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на Еfbet Лига - 2:1. В герой за състава на Александър Тунчев се превърна Ласана Н`Диайе, който вкара победното попадение.

Ботев водеше на почивката, след като в 21-ата минута Антоан Бароан се разписа с удар по земя от дистанция, при който Анатолий Господинов игра неубедително и допусна грешка, позволявайки на топката да премине през ръцете му.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В 68-ата минута Лъчезар Котев изравни и върна надеждите на Арда. Светослав Ковачев успя да стигне топката на десния фланг и подаде към Тонислав Йорданов, който в наказателното поле на Ботев с пета продължи към Котев. Полузащитникът не сполучи с първия удар, но след лек карамбол топката пак се озова в краката му и този път беше безпогрешен - 1:1.

В 75-ата минута Самуел Супрайен получи червен картон и остави "канарчетата" с 10 човека на терена. Играчът на Ботев беше изгонен след груб фаул срещу Ковачев.

Арда се възползва от численото превъзходство и успя да осъществи обрат. В петата минута на добавеното време Ласана Н`Диайе беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и без проблем се разписа във вратата на Хидайет Ханкич - 2:1. Ситуацията беше прегледана с ВАР, след което попадението бе потвърдено и Арда ликуваше с трите точки.

Tимът на Тунчев сложи край на серията си от 5 поредни мача без победа в първенството. Последният успех на тима бе в края на септември - 1:0 срещу Хебър.

Арда събра 26 точки и е девети в класирането, а Ботев е десети с 19 точки.

Двубоят днес беше специален за капитана на домакините Иван Коконов. 31-годишният офанзивен играч записа мач №300 в елита на българския футбол.

1 - Начало на срещата.
21  ГОЛ! 1:0 за Ботев след попадение на Антоан Бароан. Мохамед Брахими догони много трудно дълъг пас, освободи се от двама бранители на Арда, а впоследствие Алекс Петков го препъна на дъгата. Топката обаче отиде в краката на Бароан, който с удар по земя успя да се матира Господинов. Стражът на домакините игра неубедително при попадението.
34
 ОТМЕНЕН ГОЛ! Тонислав Йорданов прати топката във вратата на Ботев след пас на Лъчезар Котев, но попадението бе отменено аради засада.
38  ГРЕДА! Силен изстрел на Котев, топката се отби в дясната греда на вратата на Ботев.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
68  ГОЛ! Арда изравни - 1:1. Светослав Ковачев успя да стигне топката на десния фланг и подаде към Тонислав Йорданов, който в наказателното поле на гостите с пета продължи към Лъчезар Котев. Полузащитникът не сполучи с първия си удар, но след лек карамбол топката пак се озова в краката му и този път беше безпогрешен.
75  ЧЕРВЕН КАРТОН! Самуел Супрайен e изгонен след груб фаул срещу Светослав Ковачев. Ботев остава с човек по-малко на терена.
86  ГРЕДА! След силен удар в напречната греда до топката дотича Ласана Ндиайе, който я вкара в опразнената врата, но попадението му бе отменено заради засада.
90+5  ГОЛ! Арда стига до обрата - 2:1! Милен Желев пусна отличен пас за Ласана Н`Диайе, който бе оставен непокрит и от непосредствена близост се разписа във вратата на Ханкич.
90+7  Попадението е потвърдено след преглед с ВАР - 2:1 за домакините.
90+10 - Край на мача. Арда победи Ботев (Пловдив) с 2:1.

AРДА:
1.Анатолий Господинов, 2.Джунейт Али  (69  11.Александър Георгиев), 3.Умар Сако, 8.Милен Желев, 24.Алекс Петков , 33.Иван Тилев, 77.Илия Юруков, 80.Лъчезар Котев  (83  97.Жозе Жуниор), 10.Светослав Ковачев  (90+7  4.Милен Стоев), 17.Иван Коконов (к) (69  70.Христо Иванов), 9.Тонислав Йорданов (69  18.Ласана Н`Диайе )
Резерви: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 11.Александър Георгиев, 18.Ласана Н`Диайе, 27.Керимджан Игнатов, 70.Христо Иванов, 97.Жозе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 13.Хидайет Ханкич , 3.Па Конате, 4.Виктор Генев (к), 44.Роберто Пунчец, 15.Джеймс Ето'о (51  6.Дилан Мертенс), 18.Самуел Супрайен , 22.Реда Рабей, 28.Елвис Ману (79  24.Джаспър ван Хертъм), 7.Мохамед Брахими , 10.Емануел Току (89  21.Точукву Ннади), 11.Антоан Бароан  (89  27.Атанас Чернев)
Резерви: 1.Георги Аргилашки, 6.Дилан Мертенс, 9.Мартин Секулич, 21.Точукву Ннади, 23.Димитър Тонев, 24.Джаспър ван Хертъм, 27.Атанас Чернев
Треньор: Желко Копич

Кърджали, стадион "Арена Арда"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР