Вторият мач от петъчната програма на 16-ия кръг в Еfbet Лига също завърши 0:0. Славия и Ботев (Пловдив) не успяха да си отбележат на стадиона в "Овча купел". Припомняме, че преди тях нулево равенство извъртяха Ботев (Враца) и Царско село, а днес има още един мач - Черно море - Берое (от 16:45 часа).

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

За разлика от двубоя край Околовръстното, в срещата на "белите" и "канарчетата" имаше далеч повече положения, предимно пред вратата на домакините. Младият вратар Светослав Вуцов обаче се представи на висота и блесна с отлични спасявания.

Най-изгодното положение за Славия пък беше в 20-ата минута, когато Ради Кирилов проби отляво и центрира прецизно към Тони Тасев, който бе оставен непокрит на далечна греда, но стреля покрай целта в аут.

След нулевото равенство "белите" остават на третото място с 27 точки, докато Ботев (Пловдив) е четвърти с 26. В следващия кръг отборът, воден от Златомир Загорчич, ще гостува на Берое, а за "канарчетата" предстои домакинство на Ботев (Враца).

СЛАВИЯ - БОТЕВ (Пд) 0:0

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Виячки, 37.Венцислав Керчев, 4.Людовик Суарес, 10.Радослав Кирилов (к)  (90+1  11.Кристиан Добрев), 17.Ерол Дост  (90+1  11.Мартин Атанасов), 16.Кемело Нгуена, 88.Тони Тасев (79  7.Питър Макрилос), 22.Дарко Тасевски (66  9.Жуниор Мапуку), 71.Емил Стоев
Резерви: 1.Георги Петков, 11.Кристиан Добрев, 5.Мартин Атанасов, 7.Питър Макрилос, 15.Мартин Георгиев, 29.Борис Димитров, 9.Жуниор Мапуку
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 1.Георги Аргилашки, 3.Па Конате, 4.Виктор Генев, 6.Дилан Мертенс, 7.Маркиньос, 8.Тодор Неделев (к) (73  11.Антоан Бароан), 10.Емануел Току (73  23.Димитър Тонев), 17.Николай Минков, 18.Самюел Супрайен, 22.Реда Рабей, 24.Кевин Янсон
Резерви: 13.Хидайет Ханкич, 11.Антоан Бароан, 15.Джеймс Ето`о, 23.Димитър Тонев, 25.Станислав Работов, 27.Атанас Чернев, 28.Филип Филипов
Треньор: Азрудин Валентич

София, стадион "Славия"
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия