Черно море и ЦСКА изиграха изключително интригуващ мач от петия кръг на efbet Лига, завършвайки 1:1. И двата отбора могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха. "Моряците" поведоха с красив гол на Матиас Курьор в 36-ата минута, а в началото на второто полувреме изпуснаха дузпа.

"Червените" пък бяха близо до пълния обрат, след като в последните 30 минути варненци играха с човек по-малко заради червен картон на капитана Даниел Димов. От този момент до края избраниците на Стамен Белчев изцяло доминираха, в 88-ата изравниха чрез резервата Томи Юрич, но пропиляха няколко отлични възможности и не съумяха да вземат трите точки. Именно след късни драми и отбелязването на голове в края ЦСКА ликуваше в последните си няколко срещи. От Варна обаче "армейците" измъкнаха само точка и балансът им от началото на първенството е 3 победи и 2 равенства (11 точки). Черно море е с 5 точки и остава само с един успех този сезон в efbet Лига.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Най-дискусионната ситуация в срещата на стадион "Тича" беше в 23-ата минута, когато не беше зачетен гол на ЦСКА. Съдията Станислав Тодоров отсъди игра с ръка на Али Соу, който направи добавка при заформило се меле пред вратата на "моряците", след което топката рикошира в коляното на Емил Янчев и влетя в мрежата на Георги Георгиев. Реферът обаче беше категоричен и не позволи на ЦСКА да поведе. В 36-aта дойде попадението на Курьор, който надскочи Юрген Матей след центриране на Васил Панайотов, и с гръб към вратата на Бусато, успя да го прехвърли, разписвайки се в горния му ляв ъгъл - 1:0.

В началото на втората част "моряците" получиха дузпа за нарушение на Пламен Гълъбов срещу много активния Курьор. Бусато този път беше герой, спасявайки изпълнението на Васил Панайотов.

В 62-ата минута Даниел Димов извърши груб фаул срещу Жеферсон и беше изгонен за втори жълт картон. Това коренно промени събитията на терена и "червените" започнаха да надиграват футболистите на Илиан Илиев. Така се стигна до изравнителното попадение на резервата Томи Юрич. В 88-ата минута Тиаго Родригес центрира в наказателното поле на домакините, Тонислав Йорданов с глава продължи топката към Юрич, който отблизо я засече във вратата на Георги Георгиев за 1:1. До края пропуски за ЦСКА направиха Юрген Матей и Валентин Антов и срещата приключи без победител.

За гостуването във Варна "червените" бяха без далите положителни проби за коронавирус Петър Занев и Ахмед Ахмедов. Наказаните изтърпяваше Юнус Санкаре, а Иван Турицов не успя да се възстанови от контузия и остана извън групата.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 1:1
1:0 Матиас Курьор (36), 1:1 Томи Юрич (88)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 - Начало на мача.
11 - Стефано Белтраме центрира топката от корнер, Пламен Гълъбов я засече, изпращайки я над вратата на домакините.
16 - Белтраме стреля силно от пряк свободен удар, топката се отклони в стената, след което Георги Георгиев я улови.
23  ОТМЕНЕН ГОЛ! Toпката се озова във вратата на Черно море, но съдията Станислав Тодоров маркира игра с ръка на Али Соу и не зачете попадението. Георги Йомов центрира в наказателното поле на Черно море, Белтраме засече с глава, а Георгиев изби. Последва меле пред вратата на домакините, при което Соу направи добавка, след което топката се отби в коляното на Емил Янчев и влетя в мрежата на "моряците". Не стана ясно обаче дали тя срещна ръката на нападателя на ЦСКА.
24 - "Червените" бурно протестират, но съдията Станислав Тодоров е категоричен в отсъждането си, че Соу е играл с ръка.
24 - От телевизионните повторения не стана ясно дали топката се удря в ръката на Соу, но се видя, че тя попада във вратата на Черно море след рикошет в тялото на Емил Янчев. ВИЖТЕ ТУК!!
36  ГОЛ! 1:0 за Черно море след гол на Матиас Курьор. Васил Панайотов центрира в наказателното поле на ЦСКА, Курьор, който беше с гръб към вртатата на Бусато, скочи заедно с Юрген Матей и успя да засече топката с глава, прехвърляйки бразилския страж и пращайки я в горния му ляв ъгъл. ВИЖТЕ ПОПАДЕНИЕТО ТУК!!
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Удар на Йомов бе блокиран от Даниел Димов, който застана на пътя на топката, която летеше към вратата на домакините.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
* Началото на второто полувреме се бави. Агитката на ЦСКА събори загражденията, след като към "червените" са били хвърлени бомбички.
46 - Играта е подновена в 19:53 часа. Пред агитката на "армейците" и по-специално мястото, където няма ограда, застанаха полицаи.
46  ДУЗПА за Черно море! Курьор беше повален от Пламен Гълъбов и Станислав Тодоров посочи бялата точка.
48  НЯМА ГОЛ! Васил Панайотов изпълни, насочвайки топката към левия ъгъл на Бусато, който успя да спаси. Преднината на Черно море от 1:0 се запазва.
62 ЧЕРВЕН КАРТОН! Капитанът на Черно море Даниел Димов фаулира грубо Жеферсон и е изгонен за втори жълт картон.
64 - Играта е временно прекъсната заради димната завеса над терена, която настана след като цесекарите запалиха факли и димки.
83  Отлично спасяване на Бусато след удар на Курьор.
85 - Рейд на Курьор в наказателното поле на ЦСКА, Гълъбов блокира удара му, след което звездата на Черно море отново стреля, пращайки топката над вратата.
88  ГОЛ! ЦСКА изравни - 1:1! Томи Юрич вкара. Тиаго Родригес центрира в наказателното поле на домакините, Тонислав Йорданов с глава продължи топката към Юрич, който отблизо я засече във вратата на Георги Георгиев.
90  Топката срещна ръката на Емил Янчев и гостите претендираха за дузпа, Станислав Тодоров е безмълвен.
90 - Добавеното време е 7 минути.
90+3  Пропуск на Юрген Матей, който от отлична позиция изпрати топката над вратата.
90+7  Валентин Антов за малко да донесе победата на ЦСКА.
90+7 - Край на мача. Черно море и ЦСКА завършиха 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 22.Георги Георгиев , 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов , 8.Емил Янчев, 71.Васил Панайотов, 2.Цветомир Панов, 29.Файсел Касми (65  33.Mирослав Енчев), 10.Илиан Илиев (90+2  16.Денислав Ангелов), 70.Стефан Велев, 19.Матиас Курьор  (90 11.Мохамед Букаси), 9.Исмаил Иса
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 33.Мирослав Енчев, 32.Мартин Дичев, 99.Дани Кики, 11.Мохамед Букаси, 88.Павел Георгиев, 16.Денислав Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 18.Брадли Мазику, 2.Юрген Матей, 28.Пламен Гълъбов , 3.Жеферсон  (67  20.Тиаго Родригес), 13.Амос Юга (85  17.Тонислав Йорданов), 26.Валентин Антов , 10.Стефано Белтраме (67  9.Томи Юрич), 30.Георги Йомов (85  8.Греъм Кери), 7.Eнрике Рафаел (57  14.Жул Кейта), 22.Али Соу
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 17.Тонислав Йорданов, 14.Жул Кейта, 20.Тиаго Родригес, 27.Мартин Смоленски, 8.Греъм Кери, 9.Томи Юрич
Треньор: Стамен Белчев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация