Локомотив (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над Арда в контролна среща, играна на стадиона в Раковски. Намиращият се в добра форма Бабакар Дион отбеляза единственото попадение в срещата, разписвайки се в 29-ата минута.

Треньорът на "смърфовете" Александър Томаш даде шанс за изява на пристигналия в тима Карлос Жатоба. Бразилецът e бивш играч на Дунав (Русе), а преди дни беше тестван и от Черно море.

Мачът в Раковски започна равностойно, като в средата на първото полувреме “смърфовете” на няколко пъти застрашиха противниковата врата, но стражът на Арда се справи.

Малко преди да измине половин час игра обаче Васил Симеонов нямаше какво да направи, след като Бабакар Дион бе изведен на добра позиция и реализира за 1:0.

След почивката “черно-белите” започнаха по-активно и в 65-ата минута Петър Витанов нацели гредата. Кърджалийци опитаха да върнат попадението, но без успех и в крайна сметка резултатът се запази непроменен - 1:0 за Локомотив (Пд).