Спортист (Своге) победи Нефтохимик с минималното 1:0 в Бургас в мач от 15-ия кръг на Втора лига, който ще се запомни с изключително непрофесионалните условия на провеждане. На стадион „Лазур“ нямаше ток и вода, а след края на срещата футболистите на треньора Борислав Кьосев търсеха място, където да се изкъпят преди да потеглят обратно на дълъг път към Своге.

Победното попадение за Спортист падна в 18-ата минута, а негов автор бе Дуде Ндонгала. Положението обаче изработи Кирил Янакиев, който стреля от добра позиция, вратарят изби, а Ндонгала добави за 0:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Мачът беше дебют за новия треньор на Нефтохимик Владимир Иванов-Фугата, който замени напусналия Людмил Киров.

През първата част играчите на Спортист изпуснаха няколко чисти положения след попадението на Ндонгала. Събитията през второто полувреме не се промениха и гостите бяха по-активният тим. Деян Христов направи пропуск в 65-ата минута, когато ритна топката към празната врата, но защитник на домакините успя да я достигне и избие.

В последните минути домакините опитаха да изравнят с изсипани топки, но това не се случи и мачът завърши с победа на Спортист, който събра 22 точки и е на десетото място. Нефтохимик остава на дъното - на 20-ото място с едва 6 точки.

За мача днес бургазлии бяха само с един резервен футболист.

ВТОРА ЛИГА - 15 КРЪГ

30 октомври 2021 г. (петък), 19:00 часа
Монтана - Марек (Дупница) 1:0
1:0 Стефан Цонков (90+3)

30 октомври 2021 г. (събота), 16:00 часа
Литекс - Септември (Симитли) 2:0
1:0 Илиян Капитанов (10), 2:0 Митко Митков (52)

Нефтохимик - Спортист (Своге) 0:1
0:1 Дуде Ндонгала (18)

Марица - Янтра (Габрово) 3:1
1:0 Александър Праматаров (17), 2:0 Валери Домовчийски (22), 3:0 Мариян Тонев (58), 3:1 Венцислав Славов (70)

Добруджа - Хебър (Пазарджик) 0:1
0:1 Живко Петков (5)

31 октомври 2021 г. (неделя), 14:30 часа
Струмска слава (Радомир) - Ботев II (Пд)