Хебър (Пазарджик) се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Добруджа в Добрич в мач от 15-ия кръг на Втора лига. В герой за тима на Николай Митов се превърна Живко Петков, който вкара в петата минута.

Хебър събра 34 точки и заради победата над Етър (също с 34) в директния мач между двата отбора излезе начело във временното класиране. Трети с 29 е Миньор (Перник), който утре гостува в Бистрица на втория отбор на ЦСКА 1948. Добруджа е на 17-ата позиция с 13 точки.

В друг мач от кръга Марица победи с 3:1 у дома Янтра и е на осмото място с 24 точки. Точни за домакините бяха Александър Праматаров, Валери Домовчийски и Мариян Тонев. За Янтра се разписа Венцислав Славов.

Литекс пък нямаше проблеми със Септември (Симитли). "Оранжевите" спечелиха с 2:0 в Тетевен, където домакинстват заради ремонтни дейности на стадиона в Ловеч. Точни за Литекс бяха Илиян Капитанов в 10-ата минута и Митко Митков в 52-ата.

ВТОРА ЛИГА - 15 КРЪГ

30 октомври 2021 г. (петък), 19:00 часа
Монтана - Марек (Дупница) 1:0
1:0 Стефан Цонков (90+3)

30 октомври 2021 г. (събота), 16:00 часа
Литекс - Септември (Симитли) 2:0
1:0 Илиян Капитанов (10), 2:0 Митко Митков (52)

Нефтохимик - Спортист (Своге) 0:1
0:1 Дуде Ндонгала (18)

Марица - Янтра (Габрово) 3:1
1:0 Александър Праматаров (17), 2:0 Валери Домовчийски (22), 3:0 Мариян Тонев (58), 3:1 Венцислав Славов (70)

Добруджа - Хебър (Пазарджик) 0:1
0:1 Живко Петков (5)

31 октомври 2021 г. (неделя), 14:30 часа
Струмска слава (Радомир) - Ботев II (Пд)