Локо (Сф) записа пети пореден успех от началото на полусезона. На своя стадион “железничарите” победиха коравия отбор на Черноморец с 2:0, след попадения на Шпишич и Камбуров.След поредния провал Красимир Балъков има само една победа и едно равенство в петте мача, в които води “акулите”. Мартин Камбуров продължава с отличните си изяви след завръщането си в България и вече има 7 гола в “А” група.

С трите точки столичния тим излезе на третото място в класирането. При победа на Черно море над Левски варненци ще си върнат третата позиция.

През първото полувреме двата тима показаха приятен футбол, но не създадоха интересни положения. В 28-ата минута Димо Атанасов центрира, но Дзаферович стреля неточно. Десет по-късно Камбуров получи в наказателното поле, но Бурел с невероятен рефлекс изби.

Второто полувреме бе доста по-интересно. То започна с греда на Мишел в 51-ата минути. Веднага след това Локомотив стигна до гол. Борел спаси по уникален начин удар на Камбуров. В опита си да изчисти Станислав Жеков прати топката в тялото на Спишич и тя влезе във вратата.

В 72-ата минута столичния тим стигна и до втори гол. Балдовалиев центрира отляво, от границата на малкото наказателно поле Камбуров с глава прати топката във вратата. Борел докосна топката, но не успя да избие. До края на срещата двата тима създадоха по едно положение, но не падна нов гол./БЛИЦ