Пирин приема „Левски“ в последния мач от 16 кръг на „А“ група. Целта на „орлетата“ е на само да запишат първи успех за сезона, но и да спрат негативната си серия от 22 години без победа над „сините“.

За последно Пирин спечели мач срещу „Левски“ на 5 юни 1993 г., когато като домакин записва успех с 2:1. Двубоят е от последния кръг на шампионата. Благоевградчани повеждат в 21-ата минута, когато Сашо Марков-Екшъна си вкарва автогол, но три минути преди почивката „сините“ изравняват чрез Димитър Трендафилов. Стоимир Урошевич бележи победния гол за Пирин в последната минута. Съдия на мача е Веселин Богданов, за когото това е 60-и наряд в „А“ група.

Тази среща е любопитна, тъй като след нея и двамата треньори напускат постовете си. Иван Глухчев си тръгва от Пирин, след като класира тима на седмо място, а Иван Вутов се разделя с „Левски“, след като е извел тима до титлата.